Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 2823

[ZDJĘCIA] Młodzi i starzy ponownie wysprzątali beskidzkie szlaki

19 maja w Beskidach miała miejsce druga odsłona akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT 2018". Na szlaki w rejonie Babiej Góry wyruszyło 230 osób, w tym 160 dzieci i młodzieży reprezentujących Oddział PTT w Bielsku-Białej wraz z działającymi przy nim Kołem PTT w Kozach oraz Szkolnymi Kołami PTT z Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Kóz (trzy) i Rybarzowic, Oddział PTT w Chrzanowie wraz z młodzieżą z czterech Szkolnych Kół Krajoznawczych PTT oraz Fundację Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia z podopiecznymi z placówek w Cieszynie, Kętach, Oświęcimiu i Pszczynie.

Młodzi i starzy ponownie wysprzątali beskidzkie szlaki - 19.05.2018 · fot. PTT


Tradycyjnie najtrudniejsze zadanie czekało na przedstawicieli Oddziału PTT w Bielsku-Białej, którzy porządkowali niebieski szlak z Przełęczy Lipnickiej do Zawoi. Choć było ich tylko czworo, zebrali aż pięćdziesiąt pełnych 60-litrowych worków śmieci w tym do najciekawszych "znalezisk" możemy zaliczyć 5l kanister, przednią szybę z samochodu, tablicę rejestracyjną (niemiecka), 8 kołpaków (różnych marek) oraz 3 worki kości zwierzęcych.

W stronę Diablaka udały się dzisiaj dwie grupy. Od strony Orawy, zielony szlak sprzątała młodzież z SK PTT "Pionowy Świat" z SP27 w Bielsku-Białej oraz SK PTT "Krokus" z SP w Rybarzowicach, natomiast z Krowiarek wyruszyła największa tego dnia, 51-osobowa grupa "Diablaków" z Dąbrowy Górniczej.
Dwie grupy młodzieży z Oddziału PTT w Chrzanowie wybrały się na sprzątanie z Zawoi Czatoży. Młodsi sprzątali szlak żółty do Fickowych Rozstajów, skąd za czerwonymi znakami dotarli, ciągle zbierając śmieci do schroniska PTTT na Markowych Szczawinach, natomiast starsi przez Przełęcz Jałowiecką dotarli na szczyt Małej Babiej Góry. Obie grupy zeszły następnie do Zawoi Markowej.

Młodzi i starzy ponownie wysprzątali beskidzkie szlaki - 19.05.2018
Młodzi i starzy ponownie wysprzątali beskidzkie szlaki - 19.05.2018 · fot. PTT


Dwie niezależne grupy sprzątały niebieski szlak poprowadzony płajem z Przełęczy Lipnickiej do schroniska PTTK na Markowych Szczawinach. Byli to podopieczni Fundacji Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia oraz młodzież z SK PTT "Halniaki" przy SP2 w Kozach. Najmłodsi wybrali się na wycieczkę do lasu z leśnikiem, który oprócz opowieści o lesie i przyrodzie, pokazał jak posadzić małe drzewa.

Ponieważ zgłoszonych grup było sporo, dwie z nich postanowiły wybrać się na szlaki w sąsiedztwie Królowej Beskidów. SK PTT z LO w Kozach sprzątało szlaki w rejonie Policy wędrując z Przełęczy Lipnickiej przez Cyl Hali Śmietanowej na Mosorny Groń i dalej obok wodospadu na Mosorczyku do Zawoi, z kolei SK PTT "Groniczki" z SP1 sprzątało szlaki w rejonie Jałowca, wchodząc na ten szczyt ze Stryszawy-Roztok, po czym zeszli do Zawoi Wełczy.

Młodzi i starzy ponownie wysprzątali beskidzkie szlaki - 19.05.2018
Młodzi i starzy ponownie wysprzątali beskidzkie szlaki - 19.05.2018 · fot. PTT


Wszystkie grupy miały za zadanie dotrzeć na Polankę Odkrywców w Zawoi Markowej pomiędzy 15 a 16. Tam czekało na nich ognisko z pysznymi, pieczonymi kiełbaskami ufundowanymi przez firmę Łukosz z Chybia oraz świeżym chlebem z piekarni Capri w Rybarzowicach. Grupy schodziły w różnym czasie i gdy pierwsi musieli już wyjeżdżać, ostatni ciągle byli na szlaku. Z tego powodu nie udało się zrobić tradycyjnego, pamiątkowego zdjęcia wszystkich wolontariuszy - i tych młodych, i tych nieco starszych, którzy w dniu dzisiejszym uczestniczyli w akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT 2018" w rejonie Babiej Góry. W dniu dzisiejszym zebrano łącznie ponad 4000 litrów śmieci.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.