Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 22 maja 2018
  • wyświetleń: 12451

Policjanci z Niemiec proszą mieszkańców Bielska-Białej o pomoc

Policjanci z inspektoratu w Oldenburgu w Niemczech prowadzą sprawę zaginięcia w dniu 24 czerwca 2017 roku w dzielnicy Krusenbusch, pochodzącej z Bielska-Białej Danuty Łysień. Na podstawie zebranych dowodów prowadzący śledztwo przypuszczają, że mamy do czynienia z przestępstwem przeciwko życiu. W międzyczasie natrafiono na nowe ślady, które są teraz sprawdzane.

zaginięcie
Materiały Policji w Oldenburgu


Kluczowym dowodem w sprawie jest nagranie wideo z dnia 27 czerwca 2017 r., na którym widać na parkingu budynku sądu w Żninie obu przypuszczalnych sprawców w ciemnym samochodzie, na krótko przed pobraniem pieniędzy kartą bankomatową Doroty Łysień o godzinie 00.10 w BGŻ Paribas Bank w Żninie. Analiza nagrania wideo wykazała, że używany przez sprawców pojazd, to Ford Focus Turnier kombi, rok produkcji 2011-2014 koloru ciemnego.

Na wideo widać również, że na parkingu kierowca ubrał się w czarny płaszcz i założył maseczkę na usta, po czym poszedł w kierunku oddalonej o około 160 metrów filii banku, gdzie pobrał pieniądze z pomocą karty należącej do zaginionej. W tym czasie pasażer czekał na parkingu, paląc papierosa.

Wiek obu mężczyzn szacuje się na około 30-40 lat. Pasażer był wyższy i szczuplejszy od kierowcy, ubrany w ciemne spodnie i ciemną kurtkę. Miał ciemne włosy, podgolone krócej po bokach. Kierowca, zanim włożył płaszcz, miał na sobie górną część ubrania z krótkim rękawem. Nosił szerokie, ciemne spodnie i czapkę z daszkiem. Ustalono, że na 1,5 godziny przed pobraniem pieniędzy w Żninie, sprawcy wypłacili pieniądze w położonej 85 km na południe Środzie.

Samochód Danuty Łysień, Daimler-Benz E220, został odstawiony bez tablic rejestracyjnych na parkingu na Richard-Dunkel-Straße w Bremen.

Powołana grupa specjalna prosi wszystkie osoby, które mogą mieć informacje na temat zaginięcia, sprawców i pojazdu, którym się poruszali lub w okresie od 24 do 28 czerwca 2017 r. pożyczyły komuś Forda Focus Kombi, odpowiadającego opisowi, o kontakt z policjantami w Oldenburgu pod numerem telefonu 0441/790-4115.

Prezydent Dyrektoriatu Policji w Oldenburgu wyznaczył nagrodę w wysokości 5000 euro za informacje, które doprowadzą do wyjaśnienia zaginięcia i ustalenia sprawców, jeśli potwierdzi się, że mamy do czynienia z przestępstwem.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.