bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2018
  • 26 maja 2018
  • wyświetleń: 2128

Prezydent miasta znów przekaże dzieciom klucze do miasta

Za nami:

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej organizuje XXV Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, które odbędą się na terenie parku Słowackiego w Bielsku-Białej w sobotę 26 maja.

Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Impreza ta zgodnie z działalnością statutową Fundacji ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości przepisów oraz sposobów unikania zagrożeń wynikających z rozwoju ogólnie pojętej komunikacji samochodowej. Przede wszystkim jest adresowana do uczniów ze szkół podstawowych oraz szkół średnich, których drużyny rywalizować będą ze sobą o cenne nagrody (m.in.: projektor multimedialny, rowery, telewizory).

Tradycyjny korowód szkół - w tym roku pod hasłem: "Jak wyglądały ulice polskich miast w roku odzyskania niepodległości" - uświetnią swoją obecnością także dzieci przedszkolne. Oprócz wiedzy teoretycznej każdy uczestnik może zdobywać lub doskonalić już nabyte umiejętności praktyczne, biorąc udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych, quizach i konkursach.

Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2017
Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


W czasie imprezy będzie można sprawdzić umiejętności jazdy rowerem na torze przeszkód. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli wziąć udział w licznych konkursach z cennymi nagrodami. Przewiduje się gry i zabawy zręcznościowe przygotowane przez policję, wojsko i straż pożarną, a także wiele innych atrakcji, które zainteresują uczestników tego święta w każdym przedziale wiekowym.

Całe rodziny znajdą coś dla siebie. Impreza jest pomyślana jako interesująca i radosna nauka poprzez zabawę w duchu sportowej rywalizacji, a dodatkowym efektem będzie przekazanie treści merytorycznych oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drodze.

W programie imprezy znajdą się także animacje z zakresu prewencji: „Sznupek na wakacjach”, pokazy bezpiecznych zachowań na drodze, pokazy działania symulatorów: dachowania, jazdy samochodem i jazdy motocyklem oraz autogogle, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazy nowoczesnego sprzętu wojska, policji, straży pożarnej, GOPR-u, a także historycznego, zabytkowego sprzętu będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego oraz liczne i emocjonujące rozgrywki sportowe.

W czasie trwania imprezy wystąpią zespoły Miejskiego Domu Kultury oraz zespół JAM i Pavlo Tabakov z Ukrainy.

dni bezpieczeństwa

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.