Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 3056

Pożar mieszkania przy ul. Piastów Śląskich. Ewakuowano 20 osób

Pięć zastępów straży pożarnej gasiło wczoraj pożar mieszkania na drugim piętrze w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piastów Śląskich w Bielsku-Białej.

Informacja pożarze wpłynęła do straży pożarnej o godzinie 19.05. Ze zgłoszenia wynikało, że klatka schodowa jest silnie zadymiona, a w mieszkaniu prawdopodobnie ktoś przebywa. Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym rozwinięciu linii gaśniczej klatką schodową, rozstawieniu z tyłu budynku drabiny przystawnej do balkonu mieszkania oraz rozstawieniu drabiny mechanicznej.

Wyłączono zasilanie w energię elektryczną i zakręcono gaz. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych weszli do mieszkania objętego pożarem. W środku paliła się część mebli w pokoju oraz sprzęt RTV na jednej z szafek. Przeszukano mieszkanie i ugaszono pożar. Nikogo nie znaleziono.

W tym samym czasie trwały działania mające na celu oddymienie klatki schodowej. W tym celu wybito okna na najwyższej kondygnacji na klatce (okna zamknięte na stałe). Po oddymieniu ciągów ewakuacyjnych przystąpiono do sprawdzania mieszkań na 3 i 4 kondygnacji. Łącznie ewakuowano 20 osób z mieszkań znajdujących się na klatce schodowej.

Zespół ratownictwa medycznego zbadał trzech lokatorów z zadymionych mieszkań. W czasie prowadzonych działań dojechała właścicielka mieszkania.

Działania zakończono po blisko trzech godzinach. Przyczynę pożaru ustala policja.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.