Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 4704

[ZDJĘCIA] Ciężki dzień dla kierowców. Doszło do ponad 30 kolizji w regionie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w czwartek, 17 maja około godziny 15:30 na ul. Strumieńskiej w Rudzicy. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. To nie jedyne groźne dziś groźne zdarzenie na drogach powiatu bielskiego.

Wypadek w Rudzicy na Strumieńskiej - 17.05.2018 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Z ustaleń policji wynika, że 54-letni kierujący Fiatem Punto, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa 56-letniej kierującej Oplem Corsą. Kierująca, chcąc uniknąć zderzenia, zaczęła gwałtownie hamować. Wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu, gdzie pojazd kilkukrotnie koziołkował. Poszkodowanej została udzielona niezbędna pomoc medyczna. Została przewieziona do szpitala. Okoliczności wypadku badają policjanci z drogówki. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.
Tuż przed 14:00 w Porąbce na ul. Krakowskiej doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch osobówek. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierująca fiatem punto, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych. Zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z toyotą yaris. Obie kierujące tymi pojazdami trafiły do szpitala. Kierująca punto, będąca w ciąży, pozostała na leczeniu.Około 12:30 w Rudzicy na ul. Małej Rudzicy doszło do czołowego zderzenia opla astry, kierowanego przez 33-latka z renaultem, którym kierował 62-latek. Z ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że do zdarzenia tego doszło na skutek nieprawidłowego manewru wymijania. Obaj kierujący, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zostali ukarani mandatami w wysokości 300 zł oraz 6 punktami karnymi.

Kolizja na Andersa w Bielsku-Białej - 17.05.2018
Kolizja na Andersa w Bielsku-Białej - 17.05.2018 · fot. www.bielskiedrogi.pl


Do groźnie wyglądającego zdarzenia, doszło również w Bielsku-Białej na al. Andersa. Pisaliśmy o nim w artykule: [ZDJĘCIA] Nissan wjechał między bariery energochłonne

Ostatnie deszczowe dni spowodowały znaczne pogorszenie warunków drogowych. Tylko dzisiaj doszło do ponad 30 kolizji. Opady deszczu znacznie utrudniają jazdę. Śliskość nawierzchni wywołana opadami sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Wydłuża się też droga hamowania. Dlatego warto zachować ostrożność i jechać rozważnie, a w szczególności dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.