bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 7833

[ZDJĘCIA] Szpital Pediatryczny otrzymał łóżka od WOŚP-u

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz wsparła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej. Tym razem przekazała bardzo wygodne i funkcjonalne łóżka dla małych pacjentów.

Szpital Pediatryczny otrzymał łóżka od WOŚP-u · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- To łóżka szpitalne typu „Junior”, odpowiednie właśnie dla dzieci i młodzieży. Mają bardzo wygodne materace, a podnoszenie i opuszczanie wezgłowia jest proste i łatwe. Łóżka te posiadają również specjalne wysięgniki umożliwiające pacjentom podnoszenie się oraz stojaki na kroplówki. Zapewniają więc zarówno komfort leżenia jak i sprawną obsługę łóżka przez personel szpitala lub rodziców opiekujących się chorymi dziećmi - mówi Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Szpital otrzymał 18 takich nowoczesnych łóżek z szafkami i wszystkie one trafiły na Oddział Pediatryczny. Do każdego łóżka dołączona jest estetyczna i funkcjonalna szafka, z dwustronnie otwieranymi szufladami. - W imieniu pacjentów oraz szpitala serdecznie dziękuję za ten dar Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy - dodaje Donata Sawczuk.

Szpital Pediatryczny otrzymał łóżka od WOŚP-u
Szpital Pediatryczny otrzymał łóżka od WOŚP-u · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


W przeszłości od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dziecięcy szpital w Bielsku-Białej otrzymał między innymi aparat USG umożliwiający wykonywanie echa serca, pompy infuzyjne, pulsoksymetr , aparat EKG, holter ciśnienia, aparaty monitorujące czynności życiowe, respirator transportowy czy zestaw do trudnej intubacji.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.