bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2018
  • 17 maja 2018
  • wyświetleń: 13329

Chcą uporządkować teren wokół schronu. Potrzebne ręce do pomocy

Linia bielskich schronów, które powstały bezpośrednio przed wybuchem II wojny światowej, jest jedną z największych polskich polowych fortyfikacji z 1939 roku. Miłośnicy bielskich schronów chcą uporządkować jeden z bunkrów.

Schron na Trzech Lipkach · fot. czytelnik


Budowę bielskich schronów rozpoczęto w kwietniu 1939 r., a największe nasilenie prac przypadło na okres lipiec - sierpień 1939 r. W tym czasie przygotowano umocnienia polowe i przeszkody oraz wzniesiono 21 żelbetowych schronów bojowych typu polowego dla broni maszynowej. Do dnia dzisiejszego zachowało się 20 schronów.

- Poszukuje osób chętnych do odrestaurowania schronu na Trzech Lipkach. Mowa tutaj o drobnych pracach porządkowych: wykarczowaniu zarośli i posprzątaniu tak by inni ludzie mogli zwiedzić ten obiekt i namacalnie poznać troszkę historii naszego miasta - informuje pan Dariusz, który poprosił nas o nagłośnienie inicjatywy.

Wszelkie informacje i kontakt z organizatorami akcji na stronie Bunkry Bielsko i okolice.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.