bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 lutego 2012
  • wyświetleń: 3860

Klub Gaja wykupił 47 konia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Pod koniec września zeszłego roku Centrum Handlowo-Rozrywkowe Gemini Park było miejscem akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie”, organizowanej przez Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja i we współpracy ze Spółką Eko-Wtór Jakubiec z Bystrej.

koń, Klub Gaja
Dzięki akcji „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” uratowano Drumlę · fot. archiwum Klubu Gaja


Na parkingu górnym przed Centrum stanął kontener na makulaturę. Pieniądze ze sprzedaży zebranej makulatury miały być - w planach i marzeniach - przeznaczone na wykupienie konia przeznaczonego na rzeź. Klienci Centrum zebrali w ciągu 3 dni 9 ton makulatury. Dzięki ich szczodrości oraz wpłatom z 1% podatku Klub Gaja zdołał wykupić kolejnego, 47 już w swej historii, konia.

Jest to Drumla, koń mający za sobą kilkanaście lat ciężkiej pracy, który jednak nie stracił sympatii dla ludzi, nadal chętnie słucha poleceń, jest spokojny i opanowany. Jest koniem półszlachetnym, po rodzicach rasy małopolskiej i śląskiej.

Na Drumlę czeka już Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, zajmujący się dziećmi niepełnosprawnymi. Dla nich kontakt z koniem i jazda konna są bezcenne. Poprawiają koordynację psychomotoryczną, normalizują napięcie mięśniowe i rozwijają poczucie równowagi. Dla konia od Klubu Gaja szkoła przygotowała już piękną drewnianą stajnię i teren, na którym będzie prowadzona hipoterapia.

Gemini Park trzyma kciuki za dalsze inicjatywy Klubu Gaja, gratuluje Zespołowi Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu, pozdrawia Drumlę i... wierzy w cuda!

Cieszymy się - mówi dyrektor marketingu Renata Burejza - że organizowane na terenie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park w Bielsku-Białej akcje społeczne przynoszą konkretne efekty. Dzięki życzliwości klientów Centrum ubodzy mieszkańcy miasta mogą przeżyć pięknie święta czy przygotować wyprawki szkolne dla swoich dzieci, bezdomne psy i koty znajdują serdeczne domy, a konie przeznaczone na rzeź mogą dożyć swoich dni wśród życzliwych ludzi.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj