Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 maja 2018
  • wyświetleń: 2389

Akcja Fundacji Ekologicznej Arka zdobyła prestiżową nagrodę!

14 maja w Muzeum Etnograficznym odbyła się Gala, na której Fundacja Ekologiczna ARKA otrzymała za akcję "Rower Pomaga" nagrodę TRAVELERY - 12 edycji plebiscytu National Geographic w kategorii "Społeczna inicjatywa roku".

arka
Akcja Fundacji Ekologicznej Arka zdobyła prestiżową nagrodę! · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


W sumie na 3 kategorie oddano ponad 50 tysięcy głosów. Podczas nominacji Jury doceniło różnorodność tematyczną akcji Rower Pomaga, która także promuje rowerowe podróże.

- To dla nas ogromne wyróżnienie - cieszy się Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji. - Już sama nominacja, dostrzeżenie przez Jury naszej akcji, była niesamowita, a już wygrana! Gratulujemy także innym inicjatywom. Wszyscy robią świetne, potrzebne działania społeczne - dodaje Wojciech Owczarz.

Trwa już IV edycja akcji, w której zamieniamy rowerowe kilometry na wymarzone rowery dla dzieci z domów dziecka. Już w tym roku w akcji uczestniczy prawie 20 tysięcy osób i przejechaliśmy prawie 7 milionów kilometrów. W tym roku można je wpisywać na stronie rowerpomaga.pl lub na aplikacji Endomondo pod linkiem: www.endomondo.com/challenges/36167071

Start III edycji akcji "Rower Pomaga"
Start kolejnej edycji akcji "Rower Pomaga" w Bielsku-Białej · fot. materiały prasowe


- Tradycyjnie w akcji łączymy tematykę ekologiczną z społeczną. Namawiamy wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl. Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.
Zeszłoroczna akcja okazała się dużym sukcesem. Przejechaliśmy ponad 5 milionów kilometrów na rowerach i rozdaliśmy dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych 82 wymarzonych rowerów. W akcji kilometry wpisało nam ponad 27 tysięcy uczestników
- podsumowuje Wojciech Owczarz.

Za każdy 1 000 000 wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów dzięki sponsorom Arka przekazuje dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzony rower. Akcję Rower Pomaga wspierają: Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska w Katowicach, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Grupa Kęty, Zakład Gospodarki Odpadami, Murapol S.A oraz gminy partnerskie.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.