bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2018
  • wyświetleń: 17023

[ZDJĘCIA] Pół miliona złotych strat po porannym pożarze w Roztropicach

Do zdarzenia doszło we wtorek, 15 maja około godziny 4:00 w Roztropicach na ul. Widokowej. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze zakładu produkcyjnego-magazynowego o powierzchni ok. 300 m2, w którym znajdowały się materiały z tworzyw sztucznych oraz maszyny do ich obróbki. W momencie dojazdu pierwszych zastępów, cały budynek był objęty ogniem. Starty materialne są potężne.

Pożar zakładu produkcyjnego w Roztropicach - 15.05.2018 · fot. sid / bielsko.info


Interweniowało łącznie 19 zastępów straży pożarnej. Cały budynek wraz z dachem stał w ogniu. Panowało gęste zadymienie. Ponieważ promieniowanie cieplne było bardzo duże, konieczne było podawanie wody w obronie na obiekty przyległe, połączone z halą produkcyjną murowaną przewiązką. Po blisko godzinie udało się zapanować nad żywiołem. Niestety zakład produkcyjny spłonął doszczętnie. Firma zajmowała się produkcją niewielkich podzespołów samochodowych z tworzyw sztucznych ABS (kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy).

W wyniku pożaru zniszczeniu uległo wyposażenie hali: materiał do produkcji akcesoriów samochodowych, formy, piece do produkcji, warsztat ślusarski. Dach hali uległ zawaleniu w wyniku przepalenia, ściany budynku uległy zniszczeniu w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury.Straty materialne wstępnie oszacowano na ponad pół miliona złotych. Jak poinformował nasz portal właściciel, jego zakład nie był ubezpieczony.

W czasie akcji gaśniczej ruch na głównej ulicy Rudzickiej był utrudniony. Przez jezdnię były rozłożone węże strażackie. Przez wioskę w tę i z powrotem jeździły liczne jednostki straż pożarnej, ze względu na konieczność czerpania wody z oddalonych hydrantów. Pracownicy pogotowia energetycznego odłączyli prąd na terenie zagrożonej posesji, a także w budynkach sąsiadujących. Dogaszanie i dozorowanie pogorzeliska potrwa kilka godzin. Nikt nie ucierpiał. Przyczynę pojawienia się ognia będą ustalać policjanci.

Film z początkowej fazy pożaru



Autor nagrania: Klaudiusz Kozik

Miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.