Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2018
  • wyświetleń: 7653

Znaleziono niewybuch. Zamknięto ulicę Strumieńska w Rudzicy

Niecodziennego znaleziska dokonali dziś około godziny 12:15 pracownicy firmy budowlanej w Rudzicy. Podczas prac ziemnych przy ul. Strumieńskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Międzyrzecką, znaleziono niewybuch. Niebezpieczny ładunek pochodził najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Loading...


Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który zabezpieczył bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. O odnalezieniu niewybuchu poinformowano saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy dzisiaj około 17:00 zajęli się jego neutralizacją. Do czasu ich przyjazdu miejsce znaleziska zabezpieczali policjanci. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 3 mieszkańców pobliskiego domu, którzy znaleźli schronienie u krewnych. Z ruchu wyłączono też fragment ul. Strumieńskiej i Międzyrzeckiej. Policjanci zorganizowali objazdy.

To nie jedyne nietypowe znalezisko. Dzisiaj około 13.40 w Ligocie na ul. Bielskiej pracownicy energetyki, w czasie prac ziemnych, natrafili na pocisk z okresu II wojny światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci.


Skrzyżowanie, w którego obrębie znaleziono niewybuch

sid / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.