Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 14 maja 2018
  • 20 maja 2018
  • wyświetleń: 7227

Radni chcą utworzenia strefy kibica na Stadionie Miejskim

Niedawno informowaliśmy, że Urząd Miejski nie zamierza tworzyć strefy kibica na czerwcowe Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą namówić prezydenta Jacka Krywulta do zmiany decyzji.

strefa kibica
Strefa Kibica w Pszczynie w trakcie EURO 2016 · fot. pless.pl


Pod koniec kwietnia informowaliśmy, że w Bielsku-Białej nie będzie w tym roku strefy kibica. Rzecznik Urzędu Miejskiego tłumaczył, że organizacja strefy kibica jest bardzo kosztowna i z tego powodu miasto nie podejmuje tego tematu. Więcej w artykule "Nadchodzą Mistrzostwa Świata. W Bielsku-Białej nie będzie strefy kibica".

Radni Karol Markowski i Roman Matyja z klubu Prawa i Sprawiedliwości, zaniepokojeni naszym artykułem, zwrócili się do prezydenta z oficjalną interpelacją ws. utworzenia strefy kibica na Stadionie Miejskim.

- Mamy Stadion przystosowany do podjęcia większej ilości kibiców (rodzin z dziećmi, młodzieży), którzy to z pewnością chętnie skorzystaliby z takiej możliwości przygotowanej przez nasze miasto w czasie trwania Mistrzostw. Chcemy nadmienić, iż na murawie Stadionu Miejskiego znajdowałby się tylko telebim lub telebimy, a sympatycy Polskiej Reprezentacji zasiedliby w krzesełkach, podobnie jak w trakcie trwania meczów różnych klas rozgrywkowych jakie odbywają się na obiekcie przy ul. Rychlińskiego - informują radni.

Radni dodają, że na bielskim obiekcie znajduje się cała infrastruktura (punkty gastronomiczne, toalety), a do organizacji "potrzeba tylko troche dobrej woli".

- Proponujemy, aby „Strefa Kibica" funkcjonowała tylko podczas meczów reprezentacji Polski. Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia może okazać się bardzo dobrą formą integracji Bielszczan i z pewnością spotka się z dobrym przyjęciem przez mieszkańców naszego miasta - kończą radni.

Interpelacja zostanie przedstawiona prezydentowi na majowej sesji Rady Miejskiej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.