bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2018
  • 12 maja 2018
  • wyświetleń: 22304

[ZDJĘCIA, WIDEO] Pożar domu przy ul. Świętej Jadwigi Śląskiej

W piątek, 11 maja około godziny 21.20 doszło do pożaru garażu, który objął część dachu domu przy ul. św. Jadwigi Śląskiej w Bielsku-Białej. Z ogniem walczyło kilkudziesięciu strażaków z dwunastu zastępów straży pożarnej.

Pożar w budynku mieszkalnego przy ul. Świętej Jadwigi Śląskiej w Bielsku-Białej - 11.05.2018 · fot. sid / bielsko.info


Pożar w zabudowie szeregowej udało się opanować po około 30 minutach, ale dogaszanie i sprawdzanie trwało wiele godzin. Niezbędne było rozebranie części dachu, gdzie był tzw. pożar ukryty (paliły się niewidoczne elementy poddasza). W wyniku pożaru spłonął samochód marki Volkswagen i motocykl BMW. Pojazdy były zaparkowany w garażu. Ogień strawił także pozostałe wyposażenie garażu, część konstrukcji dachu i samego poddasza. Straty materialne są duże. Nie wiadomo czy budynek nadaje się do ponownego zamieszkania.

Mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed przyjazdem strażaków. Obecni na miejscu strażnicy miejscy, ewakuowali dwie osoby z sąsiedniego budynku. Jednej osobie udzielono pomocy medycznej, ale nie było konieczności hospitalizacji. Jak udało nam się dowiedzieć, karetka pogotowia ratunkowego jechała na ulicę Św. Jadwigi Ślaskiej, aż z Pisarzowic. Dojazd trwał niemal pół godziny. W Bielsku-Białej nie było wolnych zespołów ratownictwa medycznego. Przyczynę pożaru ustala policja.

Sytuacja była bardzo groźna, co widać na filmie przesłanym przez czytelnika.Miejsce zdarzenia: Bielsko-Biała, ul. Świętej Jadwigi Śląskiej

BM, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.