Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 maja 2018
  • wyświetleń: 3490

[ZDJĘCIA] Mundurowi z wizytą u wychowanków Domu Dziecka

Tradycją stały się coroczne spotkania mundurowych z wychowankami Domu Dziecka w Bielsku-Białej. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. Upłynęła już bowiem dekada od czasu pierwszej wizyty stróżów prawa w bielskiej placówce. Nie zabrakło serdecznych życzeń, symbolicznego „Sto lat” oraz smakowitego tortu. Dla mundurowych spotkanie to było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Jubileuszowe spotkanie mundurowych z dziećmi - 7.05.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Dzieci z Domu Dziecka w Bielsku-Białej miały dzień pełen wrażeń. Ich placówkę odwiedzili goście reprezentujący różne służby działające na terenie naszego miasta i powiatu - policjanci, strażnicy miejscy, strażacy i żołnierze. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. Minęło już bowiem 10 lat od czasu, kiedy mundurowi po raz pierwszy pojawili się w bielskiej placówce. Z tej okazji nie zabrakło serdecznych życzeń, podziękowań i symbolicznego tortu. Dzieci gromko odśpiewały mundurowym „Sto lat”.

Dla mundurowych spotkanie było doskonałą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Sierż.szt. Rafał Kuteń - dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej opowiadał o swojej pracy. Odpowiadał też na nurtujące dzieci pytania. Omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa, a także przypomniał o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz korzystaniu z rowerów na drogach publicznych. Zwrócił również uwagę na niezwykle ważną rolę, jaką podczas poruszania się - zwłaszcza poza terenem zabudowanym - odgrywają odblaski. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć sprzęt, jakiego policjanci używają w codziennej służbie.

Straż Miejska w Domu Dziecka - 7.05.2018 · fot. Straż Miejska Bielsko-Biała


Pluszowa maskotka straży miejskiej - piesek Klakson - uczyła dzieci jak reagować w sytuacji napotkania obcego, niebezpiecznego psa. Na koniec spotkania wszyscy podopieczni otrzymali elementy odblaskowe. Wizyta mundurowych sprawiła dzieciom wiele radości, o czym świadczyły uśmiech na ich promiennych twarzach.

BM / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.