bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2018
  • 15 maja 2018
  • wyświetleń: 14764

Bilety MZK i bilety za postój można już kupić przez telefon!

Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej od 15 maja udostępni swoim pasażerom możliwość zakupu najpopularniejszych rodzajów biletów, tzn. jednorazowego, 60-minutowego oraz jednodniowego, przy użyciu darmowej aplikacji SkyCash, dedykowanej na telefony komórkowe typu smartfon. Równolegle Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej uruchomił e-bilet w SkyCash (mobiParking) w zakresie płatności za postój w Strefie Płatnego Parkowania.

Nowe autobusy w Miejskim Zakładzie Komunikacyjnym - 08.12.2016
W końcu bilety MZK będzie można kupić za pośrednictwem telefonu! · fot. bielsko.info


Aplikacja SkyCash pozwala nabyć bilety MZK w dowolnym miejscu i czasie, w tych samych cenach, co ich papierowe odpowiedniki. W celu zakupu biletu MZK wystarczy pobrać aplikację na telefon - w przypadku systemu operacyjnego Android - ze sklepu Google Play, iOS - ze sklepu App Store.

Zainstalować i uruchomić aplikację oraz zarejestrować konto użytkownika, zasilić konto użytkownika SkyCash środkami płatniczymi, np. za pomocą: przelewu bankowego, karty płatniczej, PayU lub Przelewy24.

Loading...


Następnie w głównym panelu aplikacji należy uruchomić opcję "Komunikacja miejska” i z listy dostępnych miast wybrać Bielsko-Białą (aplikacja zapamięta wybór i podczas kolejnych zakupów będzie można pominąć ten krok). Ostatnim krokiem jest wybór jednego z dostępnych biletów MZK i potwierdzenie zamiaru jego zakupu. Po sfinalizowaniu płatności bilet zostanie zapisany na koncie użytkownika.

W razie kontroli należy uruchomić w głównym panelu aplikacji opcję "Bilety do kontroli", wybrać zakupiony bilet i okazać go kontrolerowi na ekranie swego telefonu (ta możliwość jest aktywna nawet w przypadku braku połączenia z Internetem).

Screenshot z systemu SkyCash
Screenshot z systemu SkyCash


Równolegle Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozszerzył posiadany wachlarz usługodawców o platformę SkyCash (dotychczas był moBILET). Obecnie takie "połączone" rozwiązanie - na jednej platformie rozrachunkowej SkyCash (bilet komunikacji miejskiej MZK, opłata za parkowanie, bilet kolejowy Kolei Śląskich) daje szansę na szerszą możliwość wykorzystania e-płatności przez użytkowników z miasta i regionu.

Należy także wskazać, iż w siedzibie Biura Strefy Płatnego Parkowania MZD w Bielsku-Białej (ul. Mostowa 1), jak również w siedzibie głównej MZD (ul. Michała Grażyńskiego 10) oraz innych punktach dystrybuowane są bezpłatne materiały informacyjne - naklejka SkyCash (mobiParking) na szybę samochodu z promocyjnym kuponem 5 PLN na zasilenie instalowanej aplikacji SkyCash i dokonywanie e-płatności.

---

Firma SkyCash jest obecnie największym w Polsce i najbardziej doświadczonym operatorem prowadzącym sprzedaż biletów komunikacji miejskiej w 46 miastach (m.in. dla: Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Poznania, Łodzi, Szczecina, Torunia, Częstochowy, Gdańska), a także dla organizatorów publicznego transportu zbiorowego, takich jak KZG GOP i MZK Tychy.

Z aplikacji SkyCash korzysta już ponad 2 mln użytkowników, którzy oprócz biletów komunikacji miejskiej mogą nabyć także bilety: parkingowe, kolejowe, lotnicze, do kina oraz dodatkowo opłacić swe rachunki lub wypłacić gotówkę w bankomacie. Szeroki zakres oferowanych usług powoduje, że ta aplikacja jest obecnie najpopularniejsza wśród analogicznych, konkurencyjnych rozwiązań, o czym świadczy wspomniana już liczba jej użytkowników.

ab, BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.