bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 lutego 2012
  • 26 marca 2012
  • wyświetleń: 14896

Stok Dębowca: ogłoszono przetarg!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Urząd Miejski ogłosił przetarg na zagospodarowanie stoków Dębowca dla celów turystyczno-rekreacyjnych. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 27 kwietnia.

Reklama

Dębowiec, wycinka
W lutym na Dębowcu ruszyła wycinka drzew. Powstaną tu trasy narciarskie. · fot. ab / bielsko.info


Po wyłonieniu wykonawcy i podpisaniu umowy, będzie on miał 5 miesięcy na realizację zadania. Zatem jest duża szansza, że już podczas przyszłego sezonu bielszczanie będą jeździć na nartach na Dębowcu.

O pracach na Dębowcu pisaliśmy w lutym, kiedy to rozpoczęła się wycinka drzew. Szczegóły inwestycji poniżej.

stok na dębowcu
fot. ab / bielsko.info


----------------

Informacja z 21.02.2012

Ruszyły prace na Dębowcu

Kończy się pierwszy etap zagospodarowania stoków Dębowca. Wykarczowano już drzewa i krzewy na obszarze 7 hektarów góry. Lada moment powinien rozpocząć się przetarg, który wyłoni wykonawcę infrastruktury rekreacyjnej.

Wykarczowany stok Dębowca jest namacalnym dowodem na to, że rozpoczęły się prace związane z budową nowoczesnej bazy narciarskiej dla mieszkańców Bielska-Białej. - Z tego co wiem, to wycinka drzew ma się zakończyć do końca miesiąca - mówi rzecznik Urzędu Miejskiego, Tomasz Ficoń.

W ostatniej fazie znajduje się opracowanie dokumentacji przetargowej. - Jesteśmy przygotowani do ogłoszenia przetargu na wykonawcę, co powinno nastąpić lada dzień. Generalnie wszystko zmierza ku temu, żeby ta cała trasa na Dębowcu była gotowa na następny sezon - dodaje Tomasz Ficoń.

Ruszyły prace na Dębowcu · fot. ab / bielsko.info


Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze w 2012 roku na Dębowcu powstaną dwie trasy narciarskie. Pierwsza z nich, o długości około 600 metrów, obsługiwana będzie przez czteroosobowy wyciąg krzesełkowy. Dolna stacja kolejki usytuowana będzie nieopodal ulicy Karbowej. Druga trasa, zlokalizowana w górnej partii stoku, będzie pełniła funkcję szkoleniową dla początkujących narciarzy i snowboardzistów. Do obsługi tej trasy przewidziano sezonowy, demontowany orczyk o długości około 84 metrów.

Obie trasy będą posiadać instalację do naśnieżania oraz sztuczne oświetlenie. W dolnej części głównego stoku przewidziano instalacje przeszkód snowboardowych typu rail, box, drop, jib.

Ponieważ stok Dębowca jest inwestycją mającą funkcjonować przez cały rok zaprojektowano również szereg atrakcji letnich. W północnej części trasy głównej będzie miało miejsce pole gier rekreacyjnych o wymiarach 24x15 m. Powyżej stacji dolnej zaprojektowano kolejną atrakcję - nowoczesny park linowy zawierający trasy wspinaczkowo - zręcznościowe o różnych stopniach trudności. Na polanie Dębowca, w pobliżu projektowanej stacji górnej oraz istniejącego schroniska turystycznego zaprojektowano plac zabaw dla dzieci, oraz ścianki wspinaczkowe.

Zagospodarowanie stoków Dębowca ma pochłonąć blisko 40 mln złotych. Większość środków na ten cel pochodzi z dotacji unijnych.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj