bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2018
  • 10 maja 2018
  • wyświetleń: 65639

ZDJĘCIA: Burza nad Bielskiem-Białą - zalane ulice i podtopienia

W środę wieczorem nad Bielskiem-Białą przeszła olbrzymia burza. W krótkim czasie doszło do wielu wyładowań, olbrzymiej ulewy, a miejscami także gradobicia. W wyniku intensywnych opadów deszczu i burz Komenda Miejska PSP w Bielsku-Białej odnotowała 8 zdarzeń. Wszystkie na terenie miasta.Strażacy udrażniali przytkane przepusty drogowe przy ulicach 1 Maja, Orkana oraz PCK. Przy ulicy Aleksandrowickiej doszło do zalania garażu podziemnego o powierzchni ok. 150 mkw (wysokość wody z gradem sięgała do 40 cm).

Ratownicy w pierwszej kolejności sprawdzili czy w garażu nie doszło do uszkodzenia instalacji elektrycznej i czy możliwe jest bezpieczne poruszanie się ratowników po wodzie. Następnie odłączono energię elektryczną i przystąpiono do wypompowywania wody przy użyciu pompy.

Efekty środowej ulewy w Bielsku-Białej i okolicy · fot. OSP Stare Bielsko, Paweł Malarz, Karolina Perła Lapczyk, Tomasz Lepióra, ARKOSŁAW, M. W., Michał Zalewski Fotografia


Odnotowano również 3 interwencje związane z wypompowywaniem wody z zalanych piwnic budynków wielorodzinnych mieszczących się przy ulicy Grunwaldzkiej, Malczewskiego oraz Piastowskiej.

Niestety prognozy na najbliższe dni nie są zbyt optymistyczne. Także w kolejnych dniach tego tygodnia możemy spodziewać się sporych opadów deszczu. Nie można wykluczyć, że będą im towarzyszyły wyładowania atmosferyczne.new, ab, sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.