Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 8 maja 2018
  • wyświetleń: 4351

Kobieta uciekała przed policyjnym pościgiem. Była nietrzeźwa

Nawet do 5 lat za kratami grozi 33-letniej kobiecie, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Kierująca Fordem Mondeo uciekała przed policyjnym pościgiem, bo była nietrzeźwa. W czasie ucieczki łamała wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzała poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci z Jasienicy zatrzymali kierującą, która miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Łazach w powiecie bielskim. Policjanci otrzymali informację o kierującej, która jechała zygzakiem i odbijała się od krawężników. Mundurowi usiłowali zatrzymać kobietę do kontroli drogowej. Włączyli sygnały uprzywilejowania - dźwiękowe i świetlne, na które kierująca nie zareagowała.

Przyspieszyła i zaczęła uciekać wąskim uliczkami. Jechała z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg. Chwilę później zatrzymali 33-latkę, która ledwo trzymała się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi jej do 5 lat za kratami.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.