bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 maja 2018
  • wyświetleń: 2376

Podsumowanie majówki na drogach. Zatrzymano 16 nietrzeźwych kierowców

Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów - tak wyglądał długi majowy weekend dla policjantów ruchu drogowego, którzy jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących. Oprócz tego, mundurowi zwracali szczególną uwagę, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 400 bielskich policjantów, a także funkcjonariusze straży miejskiej i żandarmerii wojskowej. Policyjna akcja "Majowy Weekend" rozpoczęła się o 6.00 rano 27 kwietnia, a zakończyła 6 maja o 22.00.

Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 2 wypadków, w których ranne zostały dwie osoby. Odnotowano 102 kolizje drogowe. Policjanci zatrzymali 16 nietrzeźwych kierujących pojazdami mechanicznymi, 3 nietrzeźwych rowerzystów oraz 6 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.