bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 3137

Bielska uczelnia znów zbiera klapki dla dzieci z Gambii

Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej organizuje drugą edycję społeczno-humanitarnej akcji "Klapki dla Gambii". W ubiegłym roku udało się wysłać do Gambii 680 par nowych, plastikowych klapków dla afrykańskich dzieci.

Klapki dla Gambii
Klapki dla Gambii · fot. materiały prasowe


W tym roku, poza Akademią Techniczno-Humanistyczną w projekcie biorą udział również inne instytucje. Już blisko 200 szkół, przedszkoli i innych placówek oświatowych zgłosiło się, by od połowy maja do końca czerwca zbierać wraz z Akademią klapki dla afrykańskich maluchów w Gambii - tym samym uczelniana akcja "Klapki dla Gambii" nabiera rozpędu i rozmachu. Instytucje, które dołączyły i jeszcze dołączą do projektu stają się oficjalnym Partnerem lub Ambasadorem Akcji.

Od 25 kwietnia uczelnia będzie rozdawać specjalnie przygotowane na tę okazję olbrzymie kartony oraz plakaty informacyjne. ATH chce także zorganizować pod koniec czerwca "KLAPKOMANIĘ", czyli wydarzenie społeczne, podczas którego uczniowie ze swoich szkół i przedszkoli będą mogli przywieźć klapki do Akademii i wrzucać je do specjalnie na ten cel przygotowanego pojemnika.

Oficjalnym organizatorem akcji "Klapki dla Gambii" jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej, a nad sprawną organizacją całego przedsięwzięcia czuwają studenci z Koła Naukowego HORYZONT- mówi dr Maciej Kalarus, opiekun Koła.

Rozdawanie kartonów i plakatów w terminach:
  • Środa 25 kwietnia - od godziny 15.00 do 18.00,
  • Czwartek 26 kwietnia - od godziny 8.00 do 16.00
  • Piątek 27 kwietnia - od godziny 8.00 do 16.00
  • Tydzień od 7 do 11 maja - codziennie od godziny 8.00 do 16.00
  • Tydzień od 14 do 18 maja - codziennie od godziny 8.00 do 16.00


Strona internetowa akcji www.klapkidlagambii.pl /www.facebook.com/KlapkiDlaGambii/.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Moduł komentarzy chwilowo niedostępny. Pracujemy nad jego przywróceniem. Przepraszamy za niedogodności.