Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 5486

Nasi sąsiedzi mają pierwsze na Podbeskidziu hybrydowe autobusy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "pkm czechowice-dziedzice" podaj

W czwartek 5 kwietnia na placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach uroczyście przekazano flocie czechowickiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej trzy hybrydowe autobusy Solaris Urbino 12. To pierwsze hybrydowe autobusy na Podbeskidziu. Nowoczesne pojazdy będzie można również spotkać na ulicach naszego miasta, ponieważ Solarisy będą obsługiwać m.in. linię nr VII.Przekazanie nowych autobusów dla naszego gminnego przewoźnika odbyło się w czwartek 5 kwietnia, na Placu Jana Pawła II w Czechowicach-Dziedzicach. Trzy nowe, srebrne Solarisy z nowoczesnym, hybrydowym napędem, stały tam już od godzin przedpołudniowych i mieszkańcy mogli je oglądać, zarówno z zewnątrz, jak i w środku.

Zanim klucze do nowych pojazdów trafiły w ręce kierowców czechowickiego PKM, symbolicznego ich przekazania na ręce Zastępcy Burmistrza Macieja Kołoczka dokonał Rafał Zajas, Dyrektor ds. Sprzedaży Solaris Bus & Coach SA.

Podczas krótkiej uroczystości podkreślano, że zakup kolejnych trzech nowoczesnych autobusów przez czechowicki PKM - w ubiegłym roku flota przewoźnika wzbogaciła się o cztery Solarisy Urbino 12 z silnikiem diesla, spełniającymi normę Euro VI - to wyraz wagi, jaką zarówno przewoźnik, jak i sama gmina, przywiązują do ochrony środowiska, jak i bezpieczeństwa oraz komfortu korzystających z usług PKM pasażerów. Hybrydy dla czechowickiego PKM to pierwsze autobusy z napędem hybrydowym w całym subregionie południowym.

solaris hybryda
Hybrydowe autobusy we flocie PKM · fot. czecho.pl


Uczestnicy uroczystego przekazania autobusów, wśród nich również Zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec, Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej Bartłomiej Fajfer oraz radni, mieli okazję poznać wnętrze nowoczesnych pojazdów, a nawet zapoznać się z miejscem pracy kierowcy. Za kierownicą jednego z autobusów usiadł również Maciej Kołoczek.

Zakup trzech hybrydowych autobusów marki Solaris to część projektu „Przyjazna Komunikacja w Czechowicach-Dziedzicach”, realizowanego przez PKM w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. W ramach projektu czechowickie przedsiębiorstwo aplikowało o kwotę przeszło 7 mln 300 tysięcy złotych, stanowiącą 85-procentowe dofinansowanie całości zadania polegającego na gruntownej modernizacji taboru przewoźnika. W ramach tego samego projektu flota czechowickiego przewoźnika wzbogaciła się już wcześniej o cztery nowoczesne autobusy Solaris Urbino 12 z silnikami diesla spełniającymi rygorystyczne normy emisji spalin Euro VI, którymi PKM wozi pasażerów od połowy września ubiegłego roku.

Loading...

ab, aka / bielsko.info, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

pkm czechowice-dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "pkm czechowice-dziedzice" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.