Wiadomości

  • 28 marca 2018
  • wyświetleń: 5358

Grotołazi z Bielska-Białej jadą do jednej z najgłębszych jaskiń w Afryce

Speleoklub Bielsko-Biała organizuje w kwietniu wyprawę do Maroka. W wyjeździe do jednej z najgłębszych jaskiń Afryce weźmie udział 6 grotołazów z klubu w Bielsku-Białej.

speleoklub
Grotołazi z Bielska-Białej jadą do jednej z najgłębszych jaskiń w Afryce · fot. speleobielsko.pl


W ubiegłym roku wyjazd Speleoklubu Bielsko-Biała do Maroka miał na celu rekonesans, odnalezienie otworu, poznanie warunków dojazdu, możliwości kwaterunkowych, innych okoliczności w tym prawnych w zakresie organizacji wejścia na teren Parku Narodowego Talassamntane, w górach Rif, gdzie leży jaskinia.

- Plan udało się zrealizować w 100%. Mamy rozeznanie dojście pod jaskinię, wiemy gdzie można się zatrzymać i zorganizować bazę wyprawy, jak trudne jest dojście, poznaliśmy miejscowego przewodnika pana Abdelkadara, który nas wspomógł, wiemy jak wygląda górski dojazd i podejście - mówi Wacław Michalski ze Speleoklubu Bielsko-Biała, szef wyprawy.

speleoklub
Grotołazi z Bielska-Białej jadą do jednej z najgłębszych jaskiń w Afryce · fot. speleobielsko.pl


Plan na kwietniowy wyjazd

Celem wyprawy jest wejście i zdobycie dna jaskini Kef Teghobeit (fr. Toghobeit) o głębokości 722 m, długo najgłębszej jaskini Afryki, obecnie zdetronizowanej przez jaskinie w Algerii.

- A co można tam napotkać możemy relacjonować na bieżąco jako sprawozdania z wyprawy. Damy tydzień sprawozdań budujących napięcie. Na koniec jeszcze plan zdobycia jakieś wysokiej góry czy zjazd wodospadem - dodaje Wacław Michalski.

Zachęcamy do obserwowania strony internetowej Speleoklubu - http://www.speleobielsko.pl oraz profilu na Facebooku - http://www.facebook.com/ktj.sbb.

Wyjazd odbędzie się w dniach 9-20.04.2018 r. Portal bielsko.info objął patronat medialny nad wyprawą.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.