Wiadomości

  • 26 marca 2018
  • 27 marca 2018
  • wyświetleń: 13134

[WIDEO, ZDJĘCIA] Podrobiony towar wart 25 milionów złotych

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej ujawnili w ciężarówce na drodze krajowej S1 ponad 18,5 tysiąca sztuk odzieży, obuwia i galanterii z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Bielsku-Białej pełniąc służbę na szlakach komunikacyjnych w powiecie żywieckim przystąpili do kontroli samochodu ciężarowego na polskich numerach rejestracyjnych. Ich uwagę zwrócił fakt, iż plandeka na pojeździe była uszkodzona.

W trakcie kontroli przewożonego z Turcji ładunku funkcjonariusze ujawnili odzież ze znakami towarowymi znanej marki, choć z dokumentacji przewozowej nie wynikało, że taki towar jest transportowany. Jak się później okazało wśród 22 ton przewożonej odzieży znajdowały się 18 574 sztuki odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek.

Podrobiony towar wart 25 milionów złotych · fot. Straż Graniczna


Ekspert z zakresu autentyczności znaków towarowych, który przez kilka dni badał ujawniony towar i dokonywał jego wyceny, potwierdził, że odzież jest podrobiona. Jak wynika z wyceny dokonanej przez biegłego, gdyby zatrzymany towar trafił do obrotu jako oryginalny, a z takim zamiarem przemycono go do Polski, to wartość jego sprzedaży wyniosłaby 25 milionów złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będzie Placówka Straży Granicznej z Bielska-Białej. Zgodnie z zapisami ustawy prawo własności przemysłowej za wprowadzanie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi o znacznej wartości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Straż Graniczna w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.