Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2012
  • wyświetleń: 2981

Rozdali 98 ton żywności

Pół miesiąca bezinteresownej pracy dla innych - tyle czasu w zeszłym roku poświęcił każdy z z wolontariuszy zaangażowanych w wydawanie żywności przez filię Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Bielsku-Białej. Dzięki tej pracy do osób potrzebujących trafiło łącznie 98 ton artykułów spożywczych o łącznej wartości 250 tys. zł.

chrześcijańska służba charytatywna chsch
Filie Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) od wielu lat biorą udział w programie pomocy żywnościowej PEAD


- W ramach unijnego programu PEAD udzielaliśmy systematycznej pomocy 1200 osobom, wydając żywność raz w miesiącu przez dwa dni - mówi Wojciech Pęgiel, kierownik filii ChSCh w Bielsku-Białej. - Pomoc realizowaliśmy dzięki dotacji z Urzędu Miasta, wsparciu Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w Bielsku-Białej oraz we współpracy z MOPS-em w Bielsku-Białej i Śląskim Bankiem Żywności.

- W 2012 roku chcielibyśmy objąć pomocą jeszcze więcej, bo 1500 osób - zapowiada Wojciech Pęgiel. - Na razie ciągle, dzięki rezerwom z banku żywności, wydajemy żywność z ubiegłorocznej puli, ale już niebawem rozpoczniemy realizować pomoc w tym zakresie na 2012 rok.

Więcej o pomocy żywnościowej można znaleźć na stronie www.pomoc-zywnosciowa.chsch.pl. Osoby, które chciałyby wspomóc Chrześcijańską Służbę Charytatywną Filia Bielsko-Biała, mogą wpłacać pieniądze na konto: 13 1240 1994 1111 0010 3054 5648 lub przekazać 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

mot / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.