Wiadomości

  • 12 marca 2018
  • 13 marca 2018
  • wyświetleń: 26517

[WIZUALIZACJE] Powstanie owalne rondo w ciągu ulicy Stojałowskiego

Miejski Zarząd Dróg przygotowuje się do ważnej inwestycji w centrum miasta. Jeszcze w pierwszej połowie roku ruszy przebudowa skrzyżowania ulic ks. Stanisława Stojałowskiego, Wyzwolenia, Władysława Broniewskiego wraz z przebudową placu Opatrzności Bożej w Bielsku-Białej.

skrzyżowanie stojałowskiego
Skrzyżowanie ulic Stojałowskiego, Broniewskiego i Wyzwolenia · fot. bielsko.info


Zamówienie obejmuje rozbudowę skrzyżowania poprzez zastąpienie istniejącego skrzyżowania z pierwszeństwem przejazdu, skrzyżowaniem o ruchu okrężnym (rondo), a także przebudowę wlotów w ulice Wyzwolenia, Szkolną, Głęboką, Władysława Broniewskiego, Opatrzności Bożej.

W ramach inwestycji zostanie przebudowana ulica ks. Stanisława Stojałowskiego na odcinku od budynku nr 43 do ul. Żywieckiej, a także przebudowany plac Opatrzności Bożej. Zamówienie obejmuje również przebudowę mostu na potoku Niwka pod ulicą Stojałowskiego i pod zieleńcem, przeniesienie i zabezpieczenie figury św. Jana Nepomucena.

Co ciekawe, jak wynika z wizualizacji, przez całe rondo zostanie poprowadzony "ślad" znajdującego się pod rondem potoku Niwka, który po zmroku ma być podświetlony na niebiesko.

Wizualizacje przebudowy skrzyżowania i placu Opatrzności Bożej · fot. materiały przetargowe


Szeroki zakres inwestycji wymaga wprowadzenia tymczasowej organizacji ruchu. W pierwszym etapie, od 1 czerwca do połowy lipca, zamknięty będzie fragment ulicy Stojałowskiego na odcinku od istniejącego skrzyżowania z ulicami Wyzwolenia, Broniewskiego do skrzyżowania z ulicą Dmowskiego. Dojazd do ulicy Głębokiej, Wyzwolenia, Broniewskiego oraz placu Opatrzności Bożej odbywał się będzie jednokierunkowo jeznią północną od strony ulicy Żywieckiej.

W późniejszych etapach inwestycji ruch ulicą Stojałowskiego będzie odbywał się jednokierunkowo od ulicy Żywieckiej w kierunku skrzyżowania z ulicami Dmowskiego i Konfederatów Barskich. Szczegółowa, tymczasowa organizacja ruchu, zostanie zamieszczona na stronie internetowej MZD przed rozpoczęciem robót.

Inwestycja powinna być gotowa w terminie 180 dni od dnia zawarcia umowy. Przebudowa skrzyżowania i przyległego placu Opatrzności Bożej ma kosztować około 5 mln złotych.

stojałowskiego
Projekt zagospodarowania terenu · fot. materiały przetargowe

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.