Wiadomości

  • 9 marca 2018
  • wyświetleń: 5687

Przedszkola i żłobki mogą otrzymać oczyszczacze powietrza

Smog jest poważnym problemem dla mieszkańców województwa śląskiego. Zanieczyszczone powietrze jest najbardziej niebezpieczne dla małych dzieci, które są narażone na skutki smogu nawet, kiedy przebywają w pomieszczeniach - przedszkolach i żłobkach.

przedszkole, żłobek
Przedszkola i żłobki mogą otrzymać oczyszczacze powietrza · fot. bielsko.info


Z pomocą przychodzi marka Electrolux, która rozpoczyna akcję "Uwolnij przedszkola od smogu". W ramach tej inicjatywy, Electrolux podaruje oczyszczacze powietrza 25 placówkom w całej Polsce. Dzięki temu, w przedszkolach i żłobkach z naszego regionu może zapanować czyste i zdrowe powietrze.

Dzieci znaczną część dnia spędzają w żłobkach i przedszkolach. Z tego powodu, niezwykle ważne jest, aby jakość powietrza w tych miejscach nie była zagrażająca dla ich zdrowia. Niestety, według niezależnego raportu przeprowadzonego przez Greenpeace i Fundację #13, w okolicy 93% śląskich przedszkoli dopuszczalny poziom pyłów PM2,5 i PM10 został przekroczony przez więcej niż 35 dni w ciągu roku.

Oznacza to, że powietrze w niemal wszystkich przedszkolach w województwie śląskim zagraża zdrowiu dzieci. W zmianie tej sytuacji mogą pomóc urządzenia oczyszczające powietrze. Marka Electrolux wyszła z inicjatywą, która ma za zadanie poprawić jakość powietrza w polskich żłobkach i przedszkolach. W ramach akcji "Uwolnij przedszkole od smogu" do 25 placówek w Polsce trafią oczyszczacze powietrza najwyższej jakości. Dzięki temu, będziemy mogli być spokojni o czystość powietrza w przedszkolach naszych dzieci.

Zasady akcji "Uwolnij przedszkole od smogu" są bardzo proste. Wystarczy wybrać z listy na stronie internetowej http://www.przedszkolabezsmogu.pl przedszkole lub żłobek, w którym chcemy, żeby pojawił się oczyszczacz. Jeśli danej placówki nie ma na stronie, możemy ją samodzielnie dodać. Następnie należy oddać głos na wybrane miejsce - można głosować co godzinę na dowolną liczbę placówek w dniach od 06.03 do 30.03.2018r.

Po wykonaniu tych kroków pozostaje tylko czekać na finał akcji, w którym 25 przedszkoli i żłobków z największą liczbą głosów otrzyma swoje oczyszczacze EAP450 marki Electrolux. To najbardziej wydajne urządzenia na rynku . Oczyszczacz Electrolux został wyposażony w najwyższej jakości filtry HEPA 13 i zyskał aprobatę wiodących organizacji, w tym Szwedzkiego Towarzystwa Zwalczania Astmy i Alergii i Brytyjskiej Fundacji ds. Alergii (BAF).

Urządzenie skutecznie wyłapuje pyły PM2,5 i PM10, czyli główne składniki smogu, ale także kurz, pyłki kwiatów, roztocza czy alergeny zwierząt, jednocześnie pochłaniając nieprzyjemne zapachy. Dużą zaletą jest także cicha praca urządzenia - poziom hałasu wynosi jedynie 27 dB, czyli tuż powyżej słyszalnego poziomu, przypominającego ludzki szept. Oznacza to, że oczyszczacz w przedszkolu czy żłobku będzie mógł być włączony cały czas, nawet podczas dziecięcej drzemki. Głosując na placówki z województwa śląskiego, możemy poprawić jakość powietrza dla najmłodszych dzieci z naszego regionu.

Wszystkie szczegóły akcji "Uwolnij przedszkole od smogu" znajdują się na stronie internetowej http://www.przedszkolabezsmogu.pl.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj