bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2018
  • 11 marca 2018
  • wyświetleń: 6593

To już niemalże pewne... BBbike znów ruszy z poślizgiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Już tylko niepoprawny optymista wierzy w to, że 1 kwietnia po zimowej przerwie ruszy wypożyczalnia rowerów miejskich BBbike. Niestety Krajowa Izba Odwoławcza nakazała przeprowadzenie ponownego wyboru firmy, która będzie zarządzać systemem przez kolejne cztery lata.

Reklama

bbbike, rower miejski
To już niemalże pewne... BBbike znów ruszy z poślizgiem · fot. BikeU


Przypominamy, że firma BikeU z Warszawy wygrała przetarg na zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej w latach 2018-2022. Ta sama firma obsługiwała system BBbike w ostatnich czterech latach.

Podobnie jak cztery lata temu potentat w branży rowerów miejskich, firma Nextbike Polska, złożyła protest. Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej w Warszawie, która nakazała ponownie dokonać wyboru najlepszej oferty.

- Cała sytuacja jest o tyle zadziwiająca, że nie unieważniono całego przetargu, a jedynie wybór najlepszej oferty. Nie najbardziej profesjonalnie zachowała się firma, która wygrała przetarg. Przedstawiciel firmy BikeU uczestniczył w posiedzeniu KIO, i tak jak nam przedstawiono telefonicznie, firma nie uzasadniła, że jest za kwotę zaproponowaną w przetargu spełnić wszystkie warunki zamównenia publicznego. Wygląda na to, że nie przygotowali się odpowiednio do tej rozprawy - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Miasto czeka na pisemne uzasadnienie decyzji KIO. Są trzy warianty dalszego postępowania: odwołanie się od decyzji Krajowej Izby Odwoławczej do sądu, wybór wykonawcy z pozostałych dwóch oferentów oraz unieważnienie i rozpisanie nowego przetargu.

- Można się od decyzji KIO odwołać, ale to mocno wydłużyłoby całą procedurę. Można też wybierać z pozostałych dwóch firm, ale tu mamy kolejny problem, bo obie zaproponowany większe kwoty niż mamy do dyspozycji na ten przetarg. O tym, który z wariantów wybierzemy, zdecydujemy po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia orzeczenia - dodaje Tomasz Ficoń.

Już mało kto wierzy, że system bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich ruszy 1 kwietnia. Oby nie zakończyło się tak, jak cztery lata temu, gdy ze względu na konflikt firm Nextbike Polska i BikeU, rowery miejskie wystartowały dopiero w październiku.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj