Wiadomości

  • 6 marca 2018
  • 7 marca 2018
  • wyświetleń: 20354

[ZDJĘCIA] Ewakuacja dwóch bloków, czad w kilkunastu mieszkaniach!

Do bardzo groźnej sytuacji doszło na ul. Łagodnej w Bielsku-Białej. Chwilę przed godziną 20:00 w bloku nr 35 wykryto śmiercionośny tlenek węgla. Ewakuowano wszystkich mieszkańców znajdujących się w zagrożonej strefie. Godzinę później do identycznej sytuacji doszło godzinę później po przeciwnej stronie drogi. W bloku nr 30 również wykryto tlenek węgla. Są osoby poszkodowane.

Interwencja w bloku przy ul. Łagodnej 35 - 6.03.2018 · fot. PB / bielsko.info


Jak informuje policja, pierwsze zgłoszenie wpłynęło około godziny 19:40 i tyczyło się budynku wielorodzinnego przy ul. Łagodnej 35. Obecni na miejscu strażacy poprosili mieszkańców sześciu klatek o opuszczenie swoich mieszkań. Pracownicy pogotowia gazowego zakręcili gaz w budynku. Cały budynek przewietrzono i część mieszkańców mogła wrócić do swoich lokali.

Na miejscu interweniowało pogotowie ratunkowe. Ratownicy na bieżąco monitorowali stan mieszkańców. W związku z zatruciem tlenkiem węgla zadecydowano o hospitalizacji jednej osoby. To 33-letnia mieszkanka bloku przy ul. Łagodnej 35.

Ewakuacja kolejnego bloku po przeciwnej stronie drogi!

W trakcie działań służb wpłynęło kolejne zgłoszenie, które zelektryzowało ratowników. Po przeciwnej stronie drogi w bloku nr 30, w kilku mieszkaniach jednocześnie włączyły się czujniki czadu. Strażacy natychmiast rozpoczęli ewakuację zagrożonej strefy w bloku nr 30. W tym miejscu w dalszym ciągu trwają czynności policji (stan na godzinę 23:50). Jak udało się nam dowiedzieć, z bloku nr 30 do szpitala trafiło pięć osób w tym dwójka małych dzieci.

Na miejscu obu zdarzeń pracują policjanci z Komisariatu 1 Policji w Bielsku-Białej, a także biegły z zakresu kominiarstwa i biegły budowlany. Obecni są administratorzy obu obiektów i najprawdopodobniej prokurator. Strażacy zakończyli działania chwilę przed godziną 23:00.

Kolejne zbiorowe zatrucie czadem przy ul. Łagodnej 30 - 6.03.2018 · fot. sid / bielsko.info


Miejsca obu zdarzeńsid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.