Wiadomości

  • 1 marca 2018
  • wyświetleń: 1451

Do godziny 22.00 trwa policyjna akcja "Bezpieczny pieszy"

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci z drogówki prowadzić będą działania związane z bezpieczeństwem pieszych. Działania "Bezpieczny pieszy" mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Mundurowi szczególną uwagę zwracają na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Działania te mają na celu dyscyplinowanie we wzajemnych relacjach zarówno kierujących, jak i pieszych. Są one ukierunkowane na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenia "niechronionych uczestników ruchu drogowego".

W ramach działań stróże prawa zwracają uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy piesi nie łamią zasad i przepisów ruchu drogowego. Działania trwać będą od 6.00 do 22.00.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.