bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 27 lutego 2018
  • wyświetleń: 2786

Maseczki antysmogowe dla parkingowych i straży miejskiej?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Pomysł zakupu masek antysmogowych dla pracowników służb miejskich, którzy wykonują pracę na zewnątrz, przedstawił na lutowej sesji Rady Miejskiej wiceprzewodniczący Przemysław Drabek.

parking, parkingowy
Maseczki antysmogowe dla parkingowych i straży miejskiej? · fot. bielsko.info


- Wielu pracowników miejskich, w związku z wykonywaną pracą, musi spędzać wiele godzin na zewnątrz. To parkingowi, strażnicy miejscy, osoby pilnujące bezpieczeństwa na przejściach przy szkołach. W związku z tym, że od czasu do czasu w Bielsku-Białej odnotowujemy bardzo zły stan powietrza i alarmy smogowe, wnioskuje o zakupienie maseczek antysmogowych, z których mogliby korzystać pracownicy służb miejskich - mówił Przemysław Drabek.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej podjął również temat parkingowych w kontekście panujących obecnie niskich temperatur. - Warto się zastanowić, czy w związku z niskimi temperaturami nie możnaby umożliwić parkingowim kończenia wcześniej pracy. Poza tym, około godziny 14.00-15.00 drukarki parkingowych przestają działać - zaznaczył radny.

Prezydent nie odniósł się na sesji do pomysłu zakupu masek antysmogowych. Jacek Krywult natomiast temat skrócenia czasu pracy parkingowym. - Nie ma żadnej klęski żywiołowej. Dawniej mrozy były po -30 stopni Celsjusza i nie było mowy o ulgach - powiedział prezydent Bielska-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj