Reklama

Wiadomości

  • 25 lutego 2018
  • wyświetleń: 7849

Od lipca będą obowiązywać nowe zasady segregacji odpadów

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska od lipca obowiązywać będą nowe zasady segregacji odpadów komunalnych. Obecnie mieszkańcy Bielska-Białej segregują odpady na trzy frakcje: mokre, suche i szkło. Od lipca będziemy je segregować na 5 frakcji: papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne, BIO oraz pozostałości po segregowaniu. Dodatkowo będą także odbierane: popiół i odpady zielone.

kosz na śmieci sita bielsko
Obecnie mieszkańcy Bielska-Białej segregują odpady na trzy frakcje: mokre, suche i szkło. · fot. bielsko.info


Zmiany wprowadzone przez ministerstwo wiążą się z koniecznością wprowadzenia nowych stawek opłat za odbiór odpadów. Dla mieszkańców obowiązują one od lutego, a dla firm będą obowiązywać od lipca. To pierwsza podwyżka od pięciu lat w naszym mieście.

Według nowych stawek mieszkańcy będą uiszczać opłatę w wysokości 14 złotych miesięcznie za osobę w przypadku gospodarstw liczących do 5 osób. W większych gospodarstwach domowych stawka na osobę będzie malała.

Mieszkańcy otrzymują już zawiadomienia o zmianie stawki. Nie muszą w związku z tym składać nowych deklaracji, o ile nie zmienia się liczba osób tworzących dane gospodarstwo w stosunku do danych ze stycznia 2018 roku.

Ze względu na zmiany w systemie segregacji jeszcze w marcu nowe deklaracje muszą złożyć właściciele nieruchomości niezamieszkałych, czyli budynków w których znajdują się np. biura, sklepy, restauracje czy gabinety lekarskie. Dokumenty należy złożyć do końca marca bieżącego roku.

Więcej informacji o nowych stawkach i nowych zasadach segregacji na http://www.czystemiasto.bielsko-biala.pl.

BM / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.