bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 lutego 2018
  • wyświetleń: 3297

Barierki spełniają normy. Miasto nie będzie zwiększać ich wysokości

Radny Roman Matyja otrzymał odpowiedź od władz miasta na swój wniosek o podwyższenie barierek na wiadukcie i kładce dla pieszych w ciągu alei Andersa. Miasto nie zamierza nic zmieniać.

Samobójstwo na ulicy Karpackiej - 09.11.2017
Samobójstwo na ulicy Karpackiej - 09.11.2017 · fot. bielsko.info


Przypominamy, że na styczniowej sesji Rady Miejskiej radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości złożył interpelację ws. instalacji barierek ochronnych na wiaduktach na alei Andersa. Radny wskazując na dwa tragiczne w ostatnim czasie zdarzenia, wnioskował o podwyższenie barier ochronnych. Pisaliśmy o sprawie w artykule "Radny wnioskuje o wyższe barierki na wiadukcie i kładce dla pieszych".

Miasto zmierzyło balustrady. Okazało się, że spełniają obowiązujące normy. - Balustrady na wiaduktach w ciągu alei gen. Władysława Andersa posiadają wysokość 1,1 m, zgodnie z obowiązującymi przepisami - poinformował Lubomir Zawierucha.

Ponadto zastępca prezydenta miasta zaznaczył, że wypadek, który miał miejsce w listopadzie, to skok samobójczy z bariery, a wypadek w noc sylwestrową był wynikiem lekkomyślności i brawury.

- Według Komendy Miejskiej Policji młody mężczyzna, który uległ wypadkowi, siedział na barierce na obiekcie, wbrew zasadom bezpieczeństwa i rozsądkowi, następnie stracił równowagę i spadł - wyjaśnił Lubomir Zawierucha.

Urzędnik dodał, że można podwyższać wysokość barier, lecz wydaje się to niecelowe, gdyż podobne wypadki mogą zdarzyć się w wielu innych miejscach - np. balkonach, taraach, oknnach.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.