bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 lutego 2018
  • 16 lutego 2018
  • wyświetleń: 5925

Przemysław Drabek czy Konrad Łoś? Kto kandydatem PiS-u na prezydenta

Dr Konrad Łoś, radny Rady Miejskiej w Bielsku-Białej, otrzymał rekomendację na kandydata na urząd prezydenta Bielska-Białej. Jednogłośnego poparcia udzieliło koło Prawa i Sprawiedliwości, któremu szefuje poseł Stanisław Pięta.

konrad łoś
Konrad Łoś na spotkaniu sympatyków Prawa i Sprawiedliwości · fot. Facebook Konrad Łoś


W Bielsku-Białej działają dwa koła Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczącym pierwszego z nich jest poseł Stanisław Pięta, drugiemu szefuje wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Przemysław Drabek.

12 lutego w sali NOT-u odbyło się spotkanie pierwszego z kół. Na zebraniu komitet terenowy PiS, z posłem Stanisławem Piętą na czele, udzielił rekomendacji radnemu Konradowi Łosiowi przed tegorocznymi wyborami samorządowymi. W opinii koła dr Konrad Łoś powinien zostać prezydentem miasta Bielska-Białej.

konrad łoś
Przemysław Drabek czy Konrad Łoś? Kto kandydatem PiS-u na prezydenta · fot. Facebook Konrad Łoś


W swoim wystąpieniu dr Konrad Łoś mówił o potrzebie wzmacniania partycypacji społecznej w obrębie samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Bielsko-Biała. Radny podjął również temat potrzeby współdziałania jednostek samorządu terytorialnego w realizacji rządowego Programu Mieszkanie Plus w ramach Narodowego Programu Mieszkaniowego.

Nie trudno zgadnąć, kto otrzymał rekomendację w drugim kole PiS-u, któremu szefuje Przemysław Drabek. Młody polityk w 2014 roku z przyzwoitym, 21-procentowym wynikiem otarł się o drugą turę wyborów. Wielu sympatyków Prawa i Sprawiedliwości uważa, że to właśnie Przemysław Drabek powinien być naturalnym kandydatem partii na prezydenta miasta.

Ostatecznie kandydata PiS-u na najważniejszą funkcję w mieście wyłoni zarząd okręgu Prawa i Sprawiedliwości, któremu szefuje wiceminister Stanisław Szwed.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.