bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 lutego 2018
  • wyświetleń: 2704

Dzielnicowy zatrzymał 20-letniego złodzeja, który okradł sklep

Mł.asp. Sławomir Grzesiuk - dzielnicowy z Komisariatu Policji II w Bielsku-Białej zatrzymał 20-letniego mężczyznę, który okradł sklep spożywczy przy bielskiej ul. Michałowicza. Łupem rabusia padły artykuły spożywcze i alkohol o wartości ponad 300 zł.

Do kradzieży doszło w poniedziałek około godziny 12.00 w Bielsku-Białej na ul. Michałowicza. Dzielnicowy zauważył młodego mężczyznę, który wybiegł ze sklepu spożywczego z koszem pełnym zakupów. Ruszył w pościg za sprawcą. W czasie ucieczki napastnik zaatakował policjanta. Rzucił w jego kierunku koszem z zakupami.

Po krótkim pościgu dzielnicowy zatrzymał uciekiniera, który jednak w dalszym ciągu nie dawał za wygraną. Szarpał się i wyrywał, zwracał się do policjanta wulgarnymi słowami. Mężczyzna został szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj usłyszy zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej dzielnicowego i jego znieważenia, za co grozi mu do 3 lat więzienia. Przed sądem odpowie też za kradzież, za co grozi mu dodatkowo kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.