bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 lutego 2018
  • wyświetleń: 8906

Eurovia z najtańszą ofertą na przebudowę Krakowskiej i Żywieckiej

W siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej odbyło się otwarcie ofert na przebudowę ulic Krakowskiej i Żywieckiej. Najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska, która realizację dwóch części zamówienia wyceniła na kwotę 95 mln złotych.

Ulica Krakowska - 29.05.2017
Ulica Krakowska - 29.05.2017 · fot. bielsko.info


Przypominamy, że zadanie pn. "Rozbudowa DK52 w Bielsku-Białej" podzielono na dwie części. Pierwsza dotyczy rozbudowy ulicy Krakowskiej, druga część dotyczy rozbudowy ulicy Żywieckiej.

Trzy firmy wyraziły chęć przebudowy ulicy Krakowskiej. Najtańszą ofertę złożyła firma Eurovia Polska (52,5 mln złotych). Firma Strabag Infrastruktura Południe wyceniła przebudowę ulicy Krakowskiej na 66 mln złotych. Najdroższą ofertę zgłosiło Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic, które za wykonanie zadania chciałoby otrzymać prawie 81 mln złotych.

W części zadania dotyczącej przebudowy ulicy Żywieckiej znalazły się dwie oferty. Podobnie jak w przypadku ulicy Krakowskiej, najtańszą ofertą złożyła firma Eurovia Polska (42,5 mln złotych). Firma Strabag Infrastruktura Południe wyceniła drugą część zadania na kwotę 48,2 mln złotych.

Ulica Krakowska - 29.05.2017
Ulica Krakowska - 29.05.2017 · fot. bielsko.info


Przed otwarciem ofert Miejski Zarząd Dróg ogłosił, że na przebudowę ulicy Krakowskiej zamierza przeznaczyć 54 mln złotych, a na przebudowę ulicy Żywieckiej 47 mln złotych. Jeśli po wyborze wykonawcy nie będzie odwołań, prace budowlane ruszą jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 1,5 roku na zrealizowanie prac.

Rozbudowa obu ulic zakłada przede wszystkim przebudowę istniejących skrzyżowań. Powstaną nowe lewoskręty, co znacząco przyczyni się do rozładowania korków. W ramach zadania przewidziano budowę mostu na potoku Krzywa i rzece Niwka oraz siedmiu przepustów, budowę ścian oporowych, budowę chodników, przebudowę zatok autobusowych, budowę nowego oświetlenia i kanalizacji deszczowej.

W ramach przebudowy ulicy Krakowskiej powstanie nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulicy Krakowskiej z ulicą Podgórną. Sygnalizatory staną również w ciągu ulicy Żywieckiej na skrzyżowaniach: ul. Żywieckiej z ul. Stojałowskiego/Ogrodowa, przejściu dla pieszych przy ul. Cmentarnej, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. PCK/Skłodowskiej, przejściu dla pieszych przy ul. Tuwima, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Lenartowicza, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Poniatowskiego, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul Bora-Komorowskiego/Łagodna, przejściu dla pieszych przy ul. Lenartowicza, skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Straconki i skrzyżowaniu ul. Żywieckiej z ul. Górską.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.