bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 lutego 2018
  • wyświetleń: 3244

Nocny pożar w odlewni przy ulicy Księdza Brzóski w Straconce

Dziewięć zastępów straży pożarnej interweniowało nocą w związku ze zgłoszeniem pożaru przy ul. Księdza Brzóski w bielskiej Straconce. Paliły się butle z gazem propan-butan. Pożar był bardzo groźny, ale na szczęście strażakom udało się szybko zapanować nad żywiołem.

Do zdarzenia doszło około pół godziny po północy. Mieszkańców posesji obudzili sąsiedzi, którzy zauważyli pożar będący jeszcze we wczesnej fazie. Okazało się, że płoną butle z gazem propan-butan zlokalizowane na zewnątrz budynku tuż przy warsztacie artystycznym, który zajmuje się min. odlewami z brązu, rzeźbami, produkcją medali czy statuetek.

Butle schładzano do momentu wypalenia się gazu propan-butan. Po zakończonych działaniach sprawdzono kamerą termowizyjną butle, aby wykluczyć całkowicie zagrożenie W następnej kolejności przystąpiono do niezbędnych prac rozbiórkowych nadpalonej części warsztatowej. Podczas prowadzonych działań obecne na miejscu pogotowie energetyczne odłączyło energię elektryczną w budynku. Budynek przewietrzono przy użyciu wentylatora oddymiającego, mieszkania sprawdzono pod kątem zawartości CO - wynik 0 ppm.

Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego przebadał osoby, które odmówiły hospitalizacji.

Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi obecna na miejscu Policja. W wyniku pożaru spaleniu uległa część warsztatu przylegająca do budynku mieszkalnego wraz z wyposażeniem (sprzęt pneumatyczny, elektronarzędzia, drzwi, okna) oraz ogrodzenie. Działania zakończono o godziny 3 w nocy.

sid / bielsko.info, źródło: straż bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.