bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 lutego 2018
  • wyświetleń: 12751

Zbiórka na rehabilitację 29-letniego Dawida. Został brutalnie pobity

29-letni bielszczanin do niedawna byłem aktywnym, zaangażowanym w sport oraz życie zawodowe, mężczyzną. Niestety w Wigilię w centrum Bielska-Białej został brutalnie pobity. Z wieloma urazami trafił do Szpitala Wojewódzkiego. W sieci trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację Dawida.

Dawid Popielewicz
Dawid Popielewicz · fot. zrzutka.pl


- Do niedawna byłem aktywnym, zaangażowanym w sport oraz życie zawodowe, mężczyzną. Pracowałem jako elektryk, grałem w siatkówkę i wraz z przyjaciółmi kibicowałem mojej ulubionej drużynie siatkarskiej - mówi Dawid Popielewicz.

Niestety wszystko legło w gruzach w wigilijny wieczór. 29-latek został brutalnie pobity w centrum Bielska-Białej. Mężczyzna trafił do Szpitala Wojewódzkiego z wieloma urazami: urazem czaszkowo-mózgowym, licznymi złamaniami (kość czołowa, tylna zatoka szczękowa, oczodół, podstawa czaszki, sklepienie), odmie wewnątrz czaszkowej, przepuklinie krążka międzykręgowego C5-C6. Lekarze stwierdzili ponadto uszkodzenie nerwu wzrokowego lewego oka.

zbiórka dla dawida


- Ten feralny wieczór sprawił, że w chwili obecnej nie jestem w stanie samodzielnie się poruszać i jestem całkowicie uzależniony od opieki innych ludzi. W wyniku poważnego urazu głowy niestety nie pamiętam co się stało, zdaniem lekarzy zostałem ciężko pobity. Zostałem znaleziony w centrum miasta przez przypadkowych przechodniów, którzy wzywając pomoc uratowali mi życie - tłumaczy Dawid.

Po tych urazach niezbędna była natychmiastowa operacja, w wyniku której ustabilizowano kręgosłup mężczyzny poprzez zespolenie ze sobą kręgów. W wyniku uszkodzenia kręgosłupa 29-latek cierpi na poważny niedowład kończyn górnych i dolnych, co uniemożliwia całkowicie poruszanie się oraz wypróżnianie.

- Obecnie przebywam na rehabilitacji w Beskidzkim Zespole Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Jaworzu. Niestety rehabilitacja przebiega wolniej niż zakładano, między innymi z uwagi na infekcję bakteryjną, z którą mój zmęczony organizm sobie nie radzi. Czas rehabilitacji refundowanej przez NFZ biegnie szybko i wkrótce będę musiał wrócić do domu. Lekarze i rehabilitanci mówią, że mam dużo szczęścia. Podobne przypadki zazwyczaj nie rokują tak dobrze. Ja mam szansę powrócić do pełnej sprawności pod warunkiem intensywnej rehabilitacji, która potrwa minimum 6-7 miesięcy - dodaje 29-latek z Bielska-Białej.

Sytuacja przerasta młodego mężczyznę i jego rodzinę finansowo, dlatego zwrócił się do przyjaciół, znajomych i wszystkich życzliwych ludzi, którzy mogą wspomóc finansowo rehabilitację i codzienne potrzeby w postaci pampersów, artykułów medycznych i suplementów diety.

- Za każdą złotówkę przekazaną na rzecz mojego powrotu do zdrowia, a także za słowa wsparcia i otuchy, bardzo dziękuję - kończy Dawid.

Zachęcamy do wsparcia bielszczanina. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.