bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 lutego 2018
  • 3 lutego 2018
  • wyświetleń: 11693

Zbiórka pieniędzy na hospitalizację 23-latka potrąconego na przejściu

W sieci trwa zbiórka pieniędzy na hospitalizację Dennisa Silnieckiego. 23-latek został potrącony na przejściu dla pieszych na ulicy Partyzantów. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pieszemu pomocy.

Przejście dla pieszych przy ul. Partyzantów
Miejsce potrącenia 23-letniego bielszczanina · fot. sid - bielsko.info


Do wypadku doszło 6 stycznia na ulicy Partyzantów w Bielsku-Białej. Kierowca samochodu osobowego potrącił 23-letniego mężczyznę. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania z ul. Fabryczną.

Tuż przed 6.00, ratownicy medyczni w drodze do pracy zauważyli leżącego na poboczu, nieprzytomnego młodego mężczyznę. Natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej. Kierowca samochodu odjechał z miejsca zdarzenia. Zatrzymano go dopiero dwa tygodnie później.

dennis
Dennis Silniecki · fot. archiwum prywatne


- Dennis przeżył, lecz stan jego zdrowia jest tragiczny. Posiada on ogromne obrażenia wewnętrzne głowy, do dnia dzisiejszego nie odzyskał przytomności. Aktualnie Dennis przebywa w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej. Olbrzymia ilość osób wierzy, że walczy, i wreszcie otworzy oczy. Potrzebna jest mu jednak pomoc. W najbliższej przyszłości zostanie on przeniesiony do placówki opiekuńczej, w której zapewnioną będzie miał odpowiednią opiekę i niezbędne zabiegi. Taka opieka wymaga sporego nakładu finansowego - czytamy na stronie pomagam.pl, na której prowadzona jest zbiórka pieniędzy.

Miesięczny koszt pobytu w specjalistycznym ośrodku to koszt rzędu 7 - 10 tys zł. Kwota, którą chcą zebrać najbliżsi Dennisa w tej zbiórce, pozwoli na opłacenie mniej więcej rocznego pobytu.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.