Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2018
  • wyświetleń: 15279

Telewizja o innowacyjnej metodzie leczenia w szpitalu św. Łukasza

Leczenie tkanki chrzęstnej komórkami macierzystymi to nowatorska metoda leczenia zmian zwyrodnieniowych w stawach, opracowana przez doktora Bogusława Sadlika z Bielska-Białej. W ostatnim czasie na antenie programu drugiego TVP oraz stacji TVN można było obejrzeć reportaże dotyczące tej metody.

dr Bogusław Sadlik w TVP2
Dr Bogusław Sadlik na antenie TVP 2 mówił o nowatorskiej metodzie leczenia chrząstki · fot. TVP 2


Ta innowacyjna metoda polega na tym, iż komórki macierzyste, wyodrębnione z pępowiny dziecka, są wprowadzane do uszkodzonej chrząstki. Co ważne, komórki można wszczepić artroskopowo, czyli nie uszkadzając stawu przez jego rozcięcie. Metoda ta ma odroczyć wszczepienie endoprotezy, a może nawet w ogóle ją zastąpić. Do tej pory w ten sposób udało się pomóc 12 pacjentom.

Wideo-reportaż Faktów TVN 24 można zobaczyć na stronie fakty.tvn24.pl, natomiast materiał emitowany w Telewizji Polskiej dostępny jest na stronie pytanienasniadanie.tvp.pl

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.