bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7920

Trzech nastolatków wydało w dwa dni ponad 60 tys. zł - kradzionych!

Kryminalni z Czechowic-Dziedzic zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o włamanie do jednego z prywatnych mieszkań. Łupem złodziei padła gotówka w kwocie 85 tysięcy zł. Sprawcy postanowili się dobrze zabawić. Za zrabowaną gotówkę wynajmowali najdroższe hotele, kupowali markowe ubrania, sprzęt elektroniczny i narkotyki. W ciągu zaledwie 2 dni wydali ponad 60 tysięcy zł. Teraz grozi im do 10 lat więzienia.

Zabezpieczone przez policjantów przedmioty - styczeń 2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło końcem zeszłego tygodnia. Przy pomocy uprzednio skradzionego klucza, nastolatkowie włamali się do prywatnego mieszkania w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Tetmajera. Skradli gotówkę w kwocie 85 tysięcy zł.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci poszukiwali włamywaczy. Szybko ustalili, że związek z tym przestępstwem mogą mieć trzej młodzi czechowiczanie w wieku od 16 do 18 lat. Najmłodszy z nich został zatrzymany przez policjantów w Cieszynie. Trafił do Policyjnej Izby Dziecka. W czasie jego przeszukania mundurowi odnaleźli skradzioną gotówkę w wysokości 16 tysięcy zł.

Już następnego dnia śledczy zatrzymali dwóch jego wspólników w wieku 18 lat. Jeden z nich zatrzymany został w czechowickim hotelu, gdzie policjanci odnaleźli część zrabowanej gotówki oraz liczne rzeczy, które sprawcy zdążyli zakupić za skradzione pieniądze. Gotówkę postanowili bowiem wydać w szybkim tempie, jedynie na własne przyjemności. W pokojowym hotelu był najwyższej klasy sprzęt elektroniczny, w tym 2 najnowsze iPhone X o wartości 12 tysięcy zł, markowa odzież, perfumy i kosmetyki. Śledczy odnaleźli także środki odurzające - amfetaminę i marihuanę. Zatrzymani 18-latkowie zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Obaj są już po zarzutach.

Kryminalni z czechowickiego komisariatu ustalili, że zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze 2 inne włamania do mieszkań. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. Za kradzież z włamaniem grozi im teraz do 10 lat za kratami. Odpowiedzą także za posiadanie narkotyków. Nieletni za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem rodzinnym.

Sprawa jest rozwojowa. Policjanci planują zatrzymania wspólników nastolatków, którzy korzystali ze zrabowanych pieniędzy i tak jak oni, wydawali skradzioną gotówkę na własne przyjemności.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.