bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3634

Wybrano firmę, która rozbuduje system wypożyczalni rowerów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj

Firma BikeU z Warszawy wygrała przetarg na zorganizowanie, uruchomienie, zarządzanie i kompleksową eksploatację Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej. Ta sama firma obsługiwała system BBbike w ostatnich czterech latach.

bbbike, rower miejski
BBbike · fot. BikeU


Przypominamy, że w zamówieniu publicznym wzięły udział trzy firmy. Najtańszą ofertę, opiewającą na kwotę 2,79 mln złotych zaproponował dotychczasowy operator systemu BBbike - firma BikeU. Zdecydowanie wyższe kwoty zaproponowały firmy S&T Services Polska (3,41 mln zł) oraz Nextbike Polska (3,65 mln zł). Przed otwarciem ofert Urząd Miejski poinformował, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć 3 mln złotych.

W poniedziałek 29 stycznia ogłoszono wybór najkorzystniejszej oferty. Zgodnie z przewidywaniami przetarg wygrała firma, która złożyła najtańszą ofertę, czyli warszawskie BikeU. Teraz pozostałe dwie firmy, które brały udział w przetargu, mogą złożyć odwołanie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że firma NextBike rozważa złożenie protestu. Ta sama firma w 2014 roku dwukrotnie złożyła odwołanie od przetargu, przez co system wypożyczalni rowerów miejskich w Bielsku-Białej zamiast na wiosnę został uruchomiony dopiero jesienią.

bbbike, rower miejski
BBbike · fot. BikeU


- Wyłoniono najlepszą ofertę. Przez dziesięć dni można składać protesty. Dopiero w momencie, kiedy podpiszemy umowę z wykonawcą, będziemy mówić więcej o dokładnych lokalizacjach nowych stacji - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

System zostanie rozbudowany o 16 nowych stacji. Łącznie na terenie Bielska-Białej ma działać aż 28 punktów, z których będzie można wypożyczać rowery. Nowe stacje mają powstać powstaną m.in. w Komorowicach, Straconce, Wapienicy, przy pętli rowerowej na lotnisku, przy Szpitalu Wojewódzkim oraz przy basenie na os. Langieiwcza.

Wypożyczalnia, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie działała w okresie od dnia 1 kwietnia do 31 października. Wypożyczenie roweru będzie możliwe na tych samych zasadach, co dotychczas, czyli po rejestracji indywidualnego konta w systemie informatycznym, akceptacji regulaminu oraz wpłaceniu przez Klienta opłaty inicjalnej w wysokości 10 złotych brutto.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BBbike

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BBbike" podaj