bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 30 stycznia 2018
  • 31 stycznia 2018
  • wyświetleń: 7406

[ZDJĘCIA] Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej

Mieszkańcy osiedla Górne Przedmieście są zbulwersowani wycinką starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej. Miejski Zarząd Dróg tłumaczy, że drzewa są w bardzo złym stanie i stanowią zagrożenie dla ludzi i mienia.

Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018 · fot. bielsko.info


- W imieniu mieszkańców naszego Osiedla - Górne Przedmieście, oraz własnym bardzo proszę o pilną interwencję w sprawie wycinki starych platanów przy ul. Cieszyńskiej - od ul. Browarnej do Piotra Skargi. Firma, która z wycina drzewa ma pozwolenie na wycinkę całej alei starych drzew! - poinformował naszą redakcję Piotr Cecerski, skarbnik Rady Osiedla Górne Przedmieście.

Przedstawiciel Rady Osiedla tłumaczy, że nikt z Urzędu Miejskiego ani Miejskiego Zarządu Dróg nie poinformował Rady Osiedla i mieszkańców o planowanej wycince, jej powodach i celu.

Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018
Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018 · fot. bielsko.info


Okazuje się, że pozwolenie na wycinkę na wniosek Miejskiego Zarządu Dróg wydał marszałek województwa śląskiego. MZD argumentuje, że drzewa są w bardzo złym stanie, co potwierdza przeprowadzona rok temu ekspertyza.

- W miejscu wyciętych drzew zostaną posadzone nowe - mówi Tomasz Ficoń, rzecznik Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.