bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 28 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6160

[ZDJĘCIA, WIDEO] Pożar zakładu produkcyjnego w Czańcu

Do groźnego pożaru doszło w niedzielę około godziny 19:00 w Czańcu przy ul. Karola Wojtyły. Ogień pojawił się na terenie firmy produkcyjnej. Sytuacja była bardzo groźna, ale na szczęście strażacy zapanowali nad sytuacją.

Pożar w Czańcu - 28.01.2018
fot. czytelnik Robert


Z ustaleń portalu bielsko.info wynika, że ogień pojawił się na terenie zakładu produkującego kołki do styropianu. Najprawdopodobniej doszło do zaprószenia ognia lub zwarcia instalacji elektrycznej w maszynie produkcyjnej. Silnik podajnika uległ przegrzaniu i zapalił się. Ogień przedostał się na leżące w pobliżu plastikowe kołki. Sytuacja była wyjątkowo groźna, ponieważ w momencie dojazdu pierwszego zastępu straży, płomienie wypaliły dziurę w stropie i ogień zaczął przedostawać się na dach.

Loading...


Dzięki błyskawicznej reakcji i sprawnie przeprowadzonej akcji strażaków, udało się szybko zapanować nad ogniem i ocalić budynek przed całkowitym spaleniem. W pobliżu znajdował się budynek mieszkalny, który na szczęście nie ucierpiał. W akcji gaśniczej brało udział dziewięć zastępów straży pożarnej. Trwa szacowanie strat. Dokładną przyczynę pojawienia się ognia ustalają teraz policjanci.

W czasie działań służb ulica Karola Wojtyły była nieprzejezdna. Policja wytyczyła objazdy.

Przybliżone miejsce zdarzenia

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.