bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 stycznia 2018
  • wyświetleń: 8717

Udana akcja reanimacyjna na szczyrkowskim stoku narciarskim

Wczoraj chwilę po godzinie 9:30 dyżurny GOPR na Hali Skrzyczeńskiej otrzymał zgłoszenie, że na jednym ze szczyrkowskich stoków narciarskich, znajduje się mężczyzna bez funkcji życiowych. Rozpoczęła się dramatyczna walka o życie z wykorzystaniem wszelkiego dostępnego sprzętu. Udało się!

Akcja GOPR na stoku narciarskim w Szczyrku
fot. GOPR Beskidy


Jako pierwsi na miejsce zgłoszenia dotarli ratownicy Beskidzkiej Grupy Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wyposażeni w specjalistyczny aparat AED (z ang. Automated External Defibrillator, czyli po prostu automatyczny defibrylator zewnętrzny). Po dwóch defibrylacjach mężczyzna odzyskuje funkcje życiowe.

W międzyczasie na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego i helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Lekarz stwierdził zawał i podał leki. Dzięki błyskawicznej reakcji świadków, doświadczeniu ratowników i nowoczesnej technologii, udało się uratować ludzkie życie. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem do bielskiego szpitala. Mężczyzna żyje i dochodzi do siebie pod czujnym okiem lekarzy.

Akcja GOPR na stoku narciarskim w Szczyrku
fot. GOPR Beskidy

sid / bielsko.info
źródło: GOPR Beskidy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.