bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 stycznia 2018
  • wyświetleń: 3285

Trwa kampania straży miejskiej. Oznakowano już 149 rowerów

Straż miejska w Bielsku-Białej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta, umożliwiając oznakowanie rowerów na terenie osiedla. Tak było w przypadku mieszkańców osiedla Złote Łany.

znakowanie roweru
Znakowanie roweru w IV KP w Bielsku-Białej · fot. komorowice.pl


W minioną sobotę patrol Referatu ds. Ochrony Środowiska i Profilaktyki po uprzednim umówieniu się z mieszkańcami, oznakował 9 rowerów na os. Złote Łany. Od początku trwania kampanii funkcjonariusze Straży Miejskiej w naszym mieście oznakowali łącznie 149 rowerów.

Przypominamy, iż głównym celem kampanii "Oznakuj rower" jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym zminimalizowanie zjawiska kradzieży rowerów poprzez naniesienie na nie cech identyfikacyjnych.

Procedura znakowania polega na naniesieniu markerem UV numeru telefonu właściciela na elementy roweru. Każdy oznakowany rower został opatrzony w widocznym miejscu naklejką samoprzylepną, informującą o dokonaniu oznakowania roweru. Elementami podlegającymi oznakowaniu oraz miejscami wykonania oznaczeń są: rama roweru pod kierownicą, ramię tylnej przekładni, przedni widelec. W rowerach o dużej wartości zaleca się także rozważenie możliwości oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.