bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 stycznia 2018
  • wyświetleń: 12216

[ZDJĘCIA] Sprawca potrącenia z ulicy Partyzantów w rękach policjantów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej wyjaśnili okoliczności, w jakich doszło do potrącenia 23-letniego mężczyzny w dniu 6 stycznia 2018 r. na bielskiej ulicy Partyzantów. Śledczy zatrzymali 51-letniego mieszkańca powiatu bielskiego podejrzanego o to przestępstwo i zabezpieczyli samochód, którym kierował feralnego dnia.

Sprawca potrącenia w rękach policjantów - 23.01.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z wydziału kryminalnego poszukiwali kierowcy, który w sobotę nad ranem, 6 stycznia br. w Bielsku-Białej na ul. Partyzantów, potrącił 23-letniego mężczyznę. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, w rejonie skrzyżowania z ul. Fabryczną. Tuż przed 6.00, ratownicy medyczni w drodze do pracy zauważyli leżącego na poboczu, nieprzytomnego młodego mężczyznę. Natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej. Jednocześnie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które przewiozło rannego mężczyznę do szpitala. Pokrzywdzony trafił na oddział intensywnej opieki medycznej. Jego stan określany był przez lekarzy jako ciężki.

Sprawca potrącenia nie zatrzymał się, aby udzielić rannemu pomocy i uciekł z miejsca zdarzenia. Śledczy wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki natychmiast przeprowadzili szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia. W trakcie oględzin zabezpieczyli prawe lusterko z samochodu marki Land Rover Freelander.Kryminalni prowadzili zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy. Skoncentrowali się, m.in. na zabezpieczeniu zapisu z kamer monitoringu na potencjalnej trasie przejazdu samochodu, a także szczegółowym ustalaniu i przesłuchiwaniu świadków. Miejsce, w którym doszło do wypadku nie jest objęte monitoringiem. Komunikat o poszukiwaniu kierowcy land rover freelandera opublikowany został w prasie, radiu, telewizji i internecie. Policjanci skrupulatnie weryfikowali każdą informację, która wpływała za pośrednictwem mediów oraz świadków, którzy mogli posiadać wiedzę na temat tożsamości sprawcy, a także samochodu, który uczestniczył w wypadku.

Kluczowym do rozwikłania sprawy okazały się zapisy zabezpieczonych nagrań z kamer monitoringu. Policjanci wspierani przez pracowników straży miejskiej, z maksymalną drobiazgowością, klatka po klatce, przez kilkanaście godzin przeglądali nagrania aż do momentu pojawienia się przełomu. W czasie oględzin rozpoznali podejrzany samochód, który ich zdaniem uczestniczył w tym zdarzeniu. Ustalili tożsamość kierowcy. Wczoraj nad ranem wkroczyli do jego domu w jednej z miejscowości powiatu bielskiego i zatrzymali 51-letniego mężczyznę. Sprawca był zaskoczony działaniem śledczych. Nie spodziewał się, że wpadną na jego trop. Na jego posesji zabezpieczyli land rovera freelandera, którym kierował feralnego dnia. Oględziny przeprowadzone z udziałem biegłego z zakresu badania i rekonstrukcji zdarzeń drogowych oraz uszkodzenia pojazdu wskazują, że uczestniczył on w zdarzeniu z dnia 6 stycznia.

Sprawca potrącenia w rękach policjantów - 23.01.2018
Sprawca potrącenia w rękach policjantów - 23.01.2018 · fot. KMP Bielsko-Biała


Zatrzymany mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia. Wczoraj został doprowadzony do |Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Południe. Śledczy skierowali do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Bielski sąd przychyli się do tego wniosku. Najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w areszcie. Za przestępstwo to grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

ab / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj