bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2018
  • 24 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5523

Urząd Miejski zorganizuje loterię. Główną nagrodą będzie samochód

Wzorem innych miast Urząd Miejski w Bielsku-Białej zorganizuje loterię podatkową. Władze miasta chcą w ten sposób zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w mieście.

pit, podatek, rozliczenie
Urząd Miejski zorganizuje loterię. Nagrodą główną będzie samochód · fot. bielsko.info


Prezydent Jacek Krywult na styczniowej sesji Rady Miejskiej oznajmił o przymiarkach do loterii podatkowej, która ma zachęcać mieszkańców Bielska-Białej do rozliczania się w bielskich urzędach skarbowych. Często jest bowiem tak, że mieszkańcy płacą podatki w miejscowości, w której są zameldowani.

- Wzorem innych miast zrobimy konkurs "Płać PIT w naszym mieście". Sprawa jest poważna, bo pierwszą nagrodą jest samochód. Do wygrania będzie także skuter i rower. Zależy mi na tym, żeby pieniądze zostawały w mieście - mówił prezydent Bielska-Białej.

Podobne loterie organizowane są w wielu polskich miastach. Ich zasady są proste. Dla przykładu w Gdańsku wystarczy złożyć w terminie zeznanie podatkowe i wypełnić formularz zgłoszeniowy loterii. W ubiegłym roku gdański magistrat rozlosował 32 nagrody, w tym samochód osobowy.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.