bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 stycznia 2018
  • 11 lutego 2018
  • wyświetleń: 4070

Inicjatywa dla Zwierząt zaprasza na nową inicjatywę - DoBBrą Kuchnię

Za nami:

11 lutego o godz. 17:00 w klubie Grawitacja w Bielsku-Białej odbędzie się pierwsza edycja DoBBrej Kuchni. Jest ona organizowana przez Inicjatywę dla Zwierząt, skupiającą działaczy z różnych bielskich organizacji prozwierzęcych.

bielska kuchnia społeczna
Bielska Kuchnia Sopołeczna · fot. bielsko.info


DoBBra Kuchnia nawiązuje do organizowanej już w naszym mieście Bielskiej Kuchni Społecznej, której celem była promocja diety roślinnej. Jednak oprócz comiesięcznych okazji do zasmakowania w daniach roślinnych jest ona również platformą do promocji wolontariatu wśród bielszczan i bielszczanek.

Zasady DoBBrej Kuchni są proste: zabierasz z domu swój talerz, widelec oraz przekąskę roślinną i przynosisz je na wydarzenie. Jeśli nie masz czasu lub ochoty gotować to wpłacasz co łaska (jednak nie mniej niż 10 zł) do puszki. Dochód z akcji za każdym razem przekazywany jest na inną organizację pomagającą zwierzętom.

Gościem pierwszej edycji będzie Iwona Gorzkowska ze Stowarzyszenia Kotełkowa Drużyna, która opowie o pomocy bezdomnym kotom. W końcu 17 lutego świętujemy Dzień Kota! Będzie można również spróbować pysznych, roślinnych dań!

- W Bielsku-Białej, jak i w okolicznych miejscowościach, działa dużo organizacji pomagających zwierzętom - mówi Alicja Czerwińska, jedna z inicjatorów akcji. - Działanie większości z nich to 100% wolontariat, po godzinach pracy, po szkole czy po studiach. Dlatego tak ważnym jest pomagać tym, którzy pomagają. Można to zrobić na wiele sposobów i to właśnie chcemy pokazać podczas kolejnych edycji DoBBrej Kuchni - dodaje.

Inicjatywa dla Zwierząt to oddolna inicjatywa bielskich organizacji działających dla poprawy losu zwierząt hodowlanych, bezdomnych i dzikich. Jest ona współtworzona przez Stowarzyszenie Kotełkowa Drużyna, Fundację Psia Ekipa, Fundację Mysikrólik - Na Pomoc Dzikim Zwierzętom oraz lokalną grupę Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Celem Inicjatywy dla Zwierząt jest integrowanie bielskiego środowiska prozwierzęcego i zachęcanie do pomocy i aktywnego wolontariatu w naszych organizacjach osób z Bielska-Białej i okolic.

dobbra kuchnia

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.