bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 22 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6054

Radny wnioskuje o wyższe barierki na wiadukcie i kładce dla pieszych

Radny Roman Matyja złożył interpelację w sprawie instalacji barierek ochronnych na wiadukcie w ciągu alei Andersa oraz kładce dla pieszych na wysokości osiedla Beskidzkiego.

Samobójstwo na ulicy Karpackiej - 09.11.2017
Wiadukt na alei Andersa · fot. bielsko.info


- Skrzyżowanie ulicy Karpackiej z ulicą Andersa jest skrzyżowaniem dwupoziomowym z wiaduktem w ciągu ulicy Andersa. Wiadukt ma wysokość około 8 metrów. Wzdłuż chodników na tym wiadukcie znajdują się barierki ochronne sięgające nieco ponad metr. Z chodników tych korzystają przede wszystkim mieszkańcy osiedli Beskidzkiego i Karpackiego. W ostatnim czasie doszło tu do śmiertelnego wypadku. Jak widać dotychczasowe zabezpieczenie tego miejsca jest niewystarczające - poinformował Roman Matyja.

Do zdarzenia, o którym wspomniał radny, doszło 9 listopada 2017 roku. 33-letni mężczyzna skoczył z wiaduktu w ciągu alei Andersa na ulicę Karpacką. 33-latek nie przeżył upadku z wysokości kilkunastu metrów. Było to samobójstwo.

Samobójstwo na ulicy Karpackiej - 09.11.2017
Samobójstwo na ulicy Karpackiej - 09.11.2017 · fot. bielsko.info


Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce również na kładce dla pieszych nad aleją Andersa. W sylwestrową noc 19-letni mężczyzna przechylił się przez barierkę i spadł na jezdnię. Niestety zmarł w szpitalu w wyniku poniesionych obrażeń.

- W związku z tym wnioskuję o zamontowanie dodatkowych barierek bądź siatek ochronnych, które skutecznie uniemożliwią przekraczanie istniejącego zabezpieczenia na przedstawionych powyżej wiaduktach. Utrzymywanie obecnego stanu doprowadzi wcześniej czy później do następnych nieszczęść. Myślę że nie będą to duże koszty niemożliwe do poniesienia przez nasze miasto, tym bardziej że w grę wchodzi bezpieczeństwo mieszkańców - zakończył radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.