bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 18 stycznia 2018
  • wyświetleń: 2565

"Książka wspiera bohatera" - Arka daje drugie życie książkom!

Za nami:

Fundacja Ekologiczna ARKA zaprasza na happening, który inauguruje nowy projekt pt. "Książka wspiera bohatera". To nowa inicjatywa Fundacji Ekologicznej Arka, która łączy w sobie kilka aspektów: ochronę środowiska, edukację kulturalną i pomoc społeczną. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 18 stycznia o godzinie 11.00 na placu Bolka i Lolka (Galeria Sfera),

- Chcemy zbierać od zaprzyjaźnionych osób i uczestników akcji niepotrzebne książki, organizować ich kiermasze dając im „drugie życie”, a za zebrane środki fundować bilety do kin, teatrów dzieciom z domów dziecka, świetlic środowiskowych oraz spełniać ich zielone marzenia - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Arka.

Bardzo ważnym elementem akcji jest podkreślanie znaczenia recyklingu i segregacji śmieci oraz tzw. upcyklingu - ponownego używania rzeczy, który ogranicza ilość produkowanych przez nas śmieci.

- Cieszymy się, iż w tych trudnych dla ngo’sów warunkach udaje nam się rozpocząć kolejną akcję - wyjaśnia Wojciech Owczarz, jej pomysłodawca - a w akcji jak to u nas łączymy tematykę ekologiczną z społeczną.

W lutym/ marcu zorganizowany zostanie pierwszy Kiermasz „Niepotrzebnych książek” w Galerii SFERA połączony z warsztatami ekologicznymi. Każdy, kto chce przyłączyć się do akcji, może przynieść „niepotrzebne książki”. W lutym uruchomiony zostanie także punkt odbioru książek w Galerii SFERA.

Akcja organizowana jest w ramach całorocznego programu edukacji ekologicznej „Wszystkie kolory recyklingu” realizowanego z Miastem Bielsko-Biała oraz Zakładem Gospodarki Odpadami ZGO.

książka wspiera bohatera

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.